• انتشار: 8 جولای 2019
  • ساعت: 17:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35673
پرینت
نشست شورای وزیران امروز برگزار شد

عبدالله: حکومت از مداخله در انتخابات به نفع یا ضرر یک تیم خودداری کند

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی بار دیگر تاکید کرد که مقام‌های ارشد حکومت نباید در امور انتخابات به نفع و یا ضرر یک تیم مداخله کنند.

آقای عبدالله در نشست امروز دوشنبه (۱۷ سرطان) شورای وزیران گفت: “همه ما به شمول مقام‌های ارشد حکومتی مسوولیت داریم که در امور کمیسیون‌های انتخاباتی به نفع یا ضرر یک تیم مداخله نکنیم”.

به گفته او، مردم افغانستان آماده برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه است و هر گونه تقلب در انتخابات کشور را به طرف بی‌ثباتی می‌برد.

او از نهادهای جامعه مدنی خواست تا از جریان پروسه انتخابات نظارت جدی کنند.

این در حالی است که اخیراً برخی اعضای کمیسیون انتخابات از مداخله عوامل ارگ در امور کاری کمیسیون انتقاد کرده‌اند؛ اما پیش از این، ارگ ریاست جمهوری همواره بر عدم مداخله در امور کاری کمیسیون‌های انتخاباتی تاکید کرده است.

از سوی دیگر رییس اجرایی بر بررسی عوامل خشونت با خبرنگاران نیز تاکید کرد.

آقای عبدالله آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‌ها را یکی از دستاوردها و ارزش‌های اساسی مردم و حکومت افغانستان خواند و گفت: “همه‌ ما مسوولیت داریم که از این ارزش پاسداری نماییم. کسی حق ندارد که به حریم آزادی بیان تجاوز کند و آن را نادیده بگیرد.”

عبدالله با اشاره به برخود چندی پیش نیروهای امنیتی با خبرنگاران تاکید کرد تاامین امنیت وظیفه نیروهای امنیتی است؛ اما در کنار آن باید به حقوق و عزت افراد احترام قایل شوند و آن را حفظ کنند.

او یاد آور شد وزارت داخله اطمینان داده است که قضیه‌ لت و کوب خبرنگاران توسط پولیس را به طور جدی پی‌گیری می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *