• انتشار: 20 فوریه 2018
  • ساعت: 21:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26593
پرینت

عبدالله: تولید مواد مخدر در افغانستان عوامل خارجی و داخلی دارد

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور می گوید که کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر به یکی از مشکلاتی جدی کشور مبدل شده که عوامل خارجی و داخلی در آن دست دارند.

آقای عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور در نشستی پیرامون آگاهی رسانی عمومی در راستای مبارزه علیه مواد مخدر، کاهش تقاضا و تداوی معتادان به مواد مخدر گفت که کشت و تولید مواد مخدر به یکی از مشکلات اساسی کشور مبدل شده که عوامل داخلی و خارجی در آن دخیل هستند.

این نشست با هدف ایجاد راه کارهای مناسب و همانگی جدی در امر مبارزه علیه مواد مخدر و اطلاع رسانی عمومی برگزار شده بود.

عبدالله عبدالله تصریح کرد که عوامل خارجی دخیل در کشت و تولید مواد مخدر مستلزم اقدامات کلان بین المللی است، اما در بعد داخلی باید هر جه زودتر اقدامات لازم در راستای مبارزه علیه کشت و تولید مواد مخدر برداشته شود .

عبدالله به نهادهای مختلف هدایت داد که از طریق رسانه‌های دیداری، شنیداری، چاپی و رسانه‌های اجتماعی، همچنین از طریق مساجد، شوراهای مردمی و نهادهای آموزشی دولتی و خصوصی، با طرح برنامه‌های عملی در راستای آگاهی دهی عامه، اقدامات لازم صورت گیرد.

رییس اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که نهادهای مسوول باید زمینۀ درمان معتادان و آموزش‌ دهی حرفه‌ ایی و ایجاد شغل برای آنان را نیز در دستور کار قرار دهند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر، شاخص‌های معینی را با نهادهای هم ‌کار شریک ساخت و خواستار همکاری شد. در جلسه فیصله شد که از راه‌های ممکن در زمینۀ آگاهی دهی به شهروندان استفاده صورت خواهد گرفت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *