• انتشار: 11 مارس 2017
  • ساعت: 18:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19538
پرینت

عبدالله: انتخابات سال آینده برگزار می شود

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور می گوید که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی سال آینده برگزار می گردد و دولت نیز در حال آمادگی خود برای برگزاری این انتخابات است.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی با ارسال خبرنامه ای نوشته است که داکتر عبدالله عبدالله شب گذشته در دیدار با اعضای حزب اقتدار ملی گفت که دولت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی در سال آینده خورشیدی آمادگی می گیرد.

آقای عبدالله در این دیدار تاکید کرد که دولت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات متعهد است.

براساس خبرنامه، سیدعلی کاظمی رهبر حزب اقتدار ملی در این دیدار دربارۀ اهمیت و ضرورت برگزاری انتخابات پارلمانی به عنوان یک اولویت کلان ملی صحبت کرد و گفت که با توجه به تجربۀ تلخ گذشته، انتخابات باید براساس معیارهای قانونی در یک فضای شفاف و دموکراتیک برگزار گردد.

آقای کاظمی افزود “در انتخابات گذشته، اراده عمومی زیر سوال رفت؛ اما این بار نباید دوباره تقلب گسترده انتخاباتی تکرار شود.”

به گفته او، حزب اقتدار ملی از برگزاری انتخابات شفاف و فراگیر حمایت می‌کند و در این زمینه با حکومت وحدت ملی همکار می‌باشد.

سپس اعضای رهبری این حزب پیشنهادات و طرح‌های شان را درباره چگونگی برگزاری انتخابات، نگرانی‌های امنیتی و اوضاع سیاسی کشور با رییس اجرایی در میان گذاشتند.

آنان گفتند که برای دفاع از تمامیت ارضی و حفظ سلامت افغانستان، باید نیروهای امنیتی بیشتری تقویت شوند.

رهبری حزب اقتدار ملی همچنین درباره اوضاع امنیتی ولایت سرپل ابراز نگرانی کرد و از رییس اجرایی کشور خواست که در این باره توجه خاصی داشته باشد.

سپس رییس اجرایی کشور گفت که رهبری حکومت حدت ملی برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی متعهد بوده و در این زمینه گام‌های اساسی را برداشته است.

آقای عبدالله در مورد پیشنهادات و طرح‌های حزب اقتدار ملی اظهار داشت که براساس امکانات موجود برای تحقق موارد مطرح شده تلاش می‌کند.

رییس اجرایی کشور وعده سپرد که برای تامین امنیت و سرکوب مخالفان مسلح در مناطق ناامن ولایت سرپل عملیات تصفیه ای آغاز می‌گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *