• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32966
پرینت
وزارت داخله:

عامل شلیک‌ موشک‌ها به محفل سالگرد مزاری در غرب کابل دستگیر شد

وزارت داخله کشور می‌گوید که عامل موشک‌های شلیک شده به محفل گرامیداشت از سالگرد شهاد استاد مزاری در غرب کابل یک ساعت پیش از توسط پولیس بازداشت شده است.

نصرت رحیمی، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله کشور گفت: «نیم ساعت پیش خانه‌ای که در حوزه هژدهم امنیتی غرب کابل از آن فیر می‌شد،‌ شناسایی شد و فردی که هاوان را از آن فیر می‌کرد نیز توسط پولیس بازداشت شد.»
او هم‌چنان گفت که ۱۰ تن دیگر که در این حملات دست داشتند، تحت محاصره مطلق پولیس در آن محل قرار دارند. آقای رحیمی تصریح کرد که جزییات بیشتر در مورد این حمله، تا هنوز وجود ندارد.
حوالی ساعت دوازده امروز پنج‌شنبه، ۱۶ حوت چندین فیر هاوان در نزدیکی محل گرامی‌داشت از بیست‌وچهارمین سال‌روز ترور عبدالعلی مزاری، رهبر فقید حزب وحدت اسلامی و «شهید وحدت ملی» اصابت کرد. 
وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه کشور می‌گوید که در پی فرود آمدن هاوان در حوزه ششم امنیتی در غرب کابل ۱۶ تن زخمی شده‌اند و یک تن دیگر جان باخته است. 
در این محفل شماری زیادی از مردم و چهره‌های سیاسی به شمول عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور، حامد کرزی رییس جمهور پیشین، محمدحنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی، محمدیونس قانونی و محمدمحقق، معاون دوم ریاست اجرایی حضور داشتند، اما فرود آمدن هاوان‌ها این محفل را مختل کرد.
گفتنی است که تا هنوز فرد یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *