• انتشار: ۲ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۱۳
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11209
پرینت

عامل حمله به فروشگاهی در شهر مانشن آلمان، ایرانی-آلمانی بوده است

یک جوان ۱۸ ساله ایرانی آلمانی عصر روز گذشته جمعه در فروشگاهی در شهر مانشن/مونیخ آلمان به سوی رهگذران شلیک کرد که در این حادثه ۹ تن جانشان را از دست دادند.

 

همچنین در این حادثه ۱۶ تن از جمله چندین کودک دیگر بشدت زخمی شدند که وضعیت صحی ۳ تن از این زخمی ها بسیار وخیم گزارش شده است.

پولیس آلمان می گوید که به احتمال زیاد این جوان ایرانی آلمانی به تنهایی این حمله را انجام داده است و وابسته به گروه خاصی نبوده است.

“هنوز هیچ شواهدی در دست نداریم که نشان بدهد این یک حمله تروریستی بوده است.”

مقامات پولیس این کشورتحقیقاتشان را در خصوص انگیزه مهاجم از این حمله آغاز کرده است.

پولیس آلمان مهاجم را دوتابعیته معرفی می کند و می گوید که وی پس از حمله با شلیک گلوله به خودش خودکشی کرده است.

لازم به ذکر است که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان قرار است امروز در جلسه ای اضطراری با رئیس ارتش، وزیر داخله و برخی مقامات اطلاعاتی این کشور اشتراک کند تا ابعاد این حادثه را بررسی کنند.

مقامات پولیس آلمان امروز صبح در کنفرانس خبری گفتند که این مهاجم ابتدا تیر اندازی را در یک رستورانت غذاهای فست فود شروع کرده و سپس وارد فروشگاه المپیا شد و به سوی بازدیدکنندگان از فروشگاه شلیک کرد.

مقامات اطلاعاتی آمریکا به نقل از مقامات آلمانی گفتند که تاکنون هیچ ارتباطی میان این مهاجم و گروه تروریستی داعش و یا اقدام تروریستی پیدا نکرده اند.

از سویی دیگر تاکنون هیچ فرد و یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است، اما طرفداران گروه تروریستی داعش در صفحات اجتماعی ابراز خوشحالی می کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *