• انتشار: ۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۰:۴۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29964
پرینت
رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی

عامل ترور جنرال رازق در مراکز تحت نظارت I,S,I، آموزش دیده بود

رحمت الله نبیل؛ رئیس پیشین امنیت ملی می‌گوید که ترور جنرال رازق توسط افراد نزدیک به سازمان جاسوسی پاکستان آی اس آی انجام شده و فرد مورد نظر، در مراکز تحت نظارت این سازمان آموزش دیده بود.

به گزارش رها، رحمت الله نبیل گفته است که بر اساس گزارش منابع استخباراتی، عامل شهادت جنرال رازق در مرکز آموزش حملات انتحاری «الحمزه» آموزش دیده بود که تحت نظارت مستقیم تاج میرجواد معروف به مولوی ذبیح‌الله قرار دارد. مولوی ذبیح‌الله رابطه نزدیکی با سازمان استخبارات پاکستان I,S,I دارد.
به گفته رئیس پیشین امنیت ملی، مولوی زبیح الله بیشتر اوقات در پاکستان به سر می برد و برنامه ریزی این ترور توسط ملا شیرین از اعضای شورای کویته که ارتباط نزدیکی با آی اس آی پاکستان دارد انجام گرفته است.
معصوم استانکزی؛ رئیس کنونی امنیت ملی نیز گفته بود عامل ترور جنرال رازق با تذکره جعلی، نام جعلی و تضمین شخص غیر دولتی به عنوان محافظ والی قندهار، به کار گماشته شده بود.
رئیس امنیت ملی افزوده بود که این مرد پنج دقیقه پیش از حمله، با افرادی در آن سوی مرز گفتگوی تلفنی داشته است.
دکتر عبدالله رئیس اجرائیه نیز در جلسه شورای وزیران گفته بود که شایعه قتل جنرال رازق به دست نظامیان امریکایی صحت ندارد وپخش این شایعات کار قاتلان جنرال رازق و دشمنان مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *