• انتشار: ۳۰ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۱۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29958
پرینت
معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی

عامل ترور جنرال رازق از آن طرف مرز دستور گرفته بود

رئیس امنیت ملی با رد شایعه مشاجره لفظی بر سر دیورند در جلسه مقامات محلی قندهار با جنرال اسکات میلر، گفت که عامل ترور از آنطرف مرز دستور گرفته بود.

به گزارش رها، معصوم استانکزی، رئیس عمومی امنیت ملی که برای بررسی چگونگی حملۀ مسلحانۀ روز پنج‌شنبۀ هفتۀ گذشته در قندهار، به این ولایت رفته است، می‌گوید که عامل این حمله از آن طرف مرز دستور گرفته بود.
آقای استانکزی به خبرنگاران گفته است که این مهاجم، با نام و تذکرۀ جعلی و با تضمین یک شخص غیردولتی، یک و نیم ماه پیش از حمله، به عنوان محافظ والی قندهار مقررشده بود.
به گفتۀ رئیس عمومی امنیت ملی، مرد مهاجم پنج دقیقه پیش از حمله، برای دو و نیم دقیقه با افرادی در آن‌سوی مرز افغانستان گفتگوی تلفونی داشته است.
بعد از ظهر روز پنج‌شنبۀ ۲۶ میزان، یک فرد مسلح در محوطۀ ساختمان ولایت قندهار زمانی که مقام‌های امنیتی و والی قندهار به همراه جنرال اسکات میلر، فرماندۀ نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، از یک نشست امنیتی از دفتر والی قندهار بیرون می‌شدند دست به تیراندازی زد.
در این تیراندازی، جنرال عبدالرازق، فرماندۀ پلیس و جنرال عبدالمؤمن، رئیس امنیت ولایت قندهار کشته شدند و زلمی ویسا، والی قندهار زخمی شد اما، به جنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع آسیبی نرسید.
معصوم استانکزی، می‌گوید که ۱۵ نفر در رابطه به این تیراندازی بازداشت شده اند، اما تحقیقات هنوز پایان نیافته است.
همزمان با این، خبرهای رسیده از قندهار از منصوب شدن تادین خان، برادر جنرال عبدالرازق به عنوان فرماندۀ جدید پلیس قندهار حکایت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *