• انتشار: 22 ژانویه 2017
  • ساعت: 15:00
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17822
پرینت

طی ماه گذشته ۴۴ قاچاقچی بازداشت شده است

مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر می گوید که طی ماه گذشته ۴۲ پرونده را بررسی کرده که در آن ۴۴ قاچاقچی دست داشته اند.

خبرنامه ای که این مرکز به خبرگزاری رها فرستاده گفته است که اکنون بازداشت شدگان با پرونده هایشان در مرکز مذکور تحت تحقیق و بازجویی هستند.

به نقل از خبرنامه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر، از نزد این افراد بیش از ۲۰۱ یک کیلوگرم هرویین، ۳۵۰۱ کیلوگرم مورفین، بیش از ۶۲۰۰ کیلوگرم تریاک، نزدیک به ۲۰۰ تُن چرس، بیش از یک تُن مواد کیمیایی جامد، ۱۸۰ لیتر مواد کیمیایی مایع و بیش از ۱۳۰۰ لیتر الکول کشف و ضبط شده است.

مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر همچنین می گوید که ولایت ننگرهار با داشتن ۱۲ قضیه، ولایت های کابل و نیمروز با داشتن ۴ قضیه، ولایت های پروان، بلخ و پکتیا هر کدام با ۳ قضیه در صدر فهرست مرتکبان قاچاق قرار دارند.

همچنین ولایت دایکندی، بامیان، خوست، نورستان، پنجشیر، زابل، وردگ، تخار، سمنگان، پکتیکا، ارزگان، لغمان، کنر، کاپیسا، جوزجان، هلمند، غور، فراه، بادغیس و بدخشان جزء ولایت هایی است که قضیه ایی ندارد.

گفتنی است که در جریان ماه قوس سال ۱۳۱۵ در پیوند به ۴۸ قضیه جرایم مسکرات ومواد مخدر ۵۱ تن از ولایات مختلف کشور دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی فرستاده شده بودند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *