• انتشار: 12 اکتبر 2015
  • ساعت: 19:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3442
پرینت
سرپرست وزارت دفاع:

طی عملیاتی گسترده، یک مرکز تروریستی مهم در ولایت قندهار از بین رفت

معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع کشور می گوید طی عملیاتی گسترده که توسط نیروهای امنیتی کشور راه اندازی شده بود یک مرکز تروریستی بزرگ و بسیار مهم در ولایت قندهار از بین رفت.

آقای استانکزی امروز دوشنبه طی یک نشست خبری گفت “نیروهای امنیتی کشور با همکاری نیروهای بین المللی عملیات بسیار گسترده ای را در ولسوالی شورابک ولایت قندهار راه اندازی کردند که در نتیجه آن، یک مرکز تروریستی بسیار مهم مخالفان مسلح نابود شد.”

وی گفت این مرکز تروریستی در مناطق کوهستانی و در سرحدات افغانستان و پاکستان قرار داشت.

سرپرست وزارت دفاع افزود “پس از راه اندازی این عملیات گسترده و نابود سازی این مرکز آموزش تروریستی، اسناد و تجهیزات زیادی از تروریستان بدست نیروهای امنیتی کشور افتاده است.”

آقای استانکزی علاوه کرد که شورشیان در این مرکز به آموزش فعالیت های تروریستی مشغول بودند و اسناد و تجهیزات زیادی را نیز در اختیار داشتند که قرار بوده تمامی اسناد و اطلاعات را به خارج از کشور منتقل کنند.

وی گفت بزودی جزئیاتی بیشتر در این خصوص در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

همچنین سرپرست وزارت دفاع به موضوع کندز اشاره کرد و گفت هم اکنون عملیات گسترده ای در کندز در جریان است و امنیت نسبی به کندز برگشته است.

وی افزود تمامی راه های مواصلاتی به این شهر که چندی پیش توسط مخالفان مسلح مسدود شده بودند باز شده و مشکلات قطعی برق و آب آشامیدنی نیز در این شهر برطرف شده است.

آقای استانکزی گفت با این وجود، عملیات های نیروهای امنیتی تا زمانی که یک کمربند مطمئن امنیتی در این ولایت برقرار نشده ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از همکاری های مردمی در این ولایت و دیگر ولایات کشور برای پاکسازی کشور از وجود مخالفان مسلح تقدیر کرد.

آقای معصوم استانکزی همچنین خاطر نشان کرد که باوجود این که نیروهای امنیتی کشور نیرویی جوان است، اما در مقابل دشمنان توانسته اند بخوبی ایستادگی کنند.

او گفت “ما نمی گوییم که هیچ مشکلی در قوای امنیتی کشور وجود ندارد، اما باید در نظر بگیریم که سال گذشته بیش از ۱۴۰،۰۰۰ نیروی خارجی با تجهیزات پیشرفته در کشور حضور داشتند؛ اما هم اکنون تمامی مسئولیت تامین امنیت و مقابله با دشمنان به عهده نیروهای جوان امنیتی کشور می باشد که وظیفه ای بسیار سنگین است.”

سرپرست وزارت دفاع گفت پس از خروج نیروهای خارجی از کشور، تمامی گروه های تروریستی که چه در داخل و خارج از کشور حضور داشتند، به ظن خود از فرصت استفاده کرده و آمدند تا این سرزمین را نابود کنند، اما با ایستادگی سرسختانه نیروهای جوان امنیتی کشور مواجه شده اند.

وی گفت برای مقابله با تروریسم، همکاری منطقه ای نیاز می باشد.

آقای معصوم استانکزی در پایان صحبت های خود خطاب به دشمنان مردم افغانستان گفت که معلوم می شود که مخالفان اراده ندارند و بازیچه اربابان خارجی خود قرار گرفته اند، زیرا آنها درصدد نابود سازی کشوری هستند که هموطنانشان برای آبادانی آن فداکاری های بسیاری کرده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *