• انتشار: ۱۰ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۰۷
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 8391
پرینت

طعنه طالبان پاکستان به نواز شریف/جنگ به دروازه خانه نواز شریف رسیده است

طالبان پاکستان که مسئولیت حمله انتحاری پارک گلشن اقبال در شهر لاهور این کشور را به عهده دارند، در پیامی طعنه آمیز به نواز شریف نخست وزیر پاکستان گفته اند “جنگ هم اکنون به دروازه خانه نواز شریف رسیده است.”

«جماعت الاحرار» شاخه ای از طالبان پاکستان روز یکشنبه جماعتی از مسیحیان پاکستان را که به منظور تجلیل از عید پاک در پارک گلشن اقبال در شهر لاهور گرد هم آمده بودند هدف حمله انتحاری خود قرار داد که در این رویداد، ۷۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

مقامات در دولت و نظامیان پاکستان می گویند که پس از وقوع این حمله انتحاری، چندین عملیات نظامی علیه شورشیان راه اندازی کرده اند، اما هیچ یک تاکنون جزئیاتی در خصوص عملیاتشان ارائه نکرده اند.

جماعت الاحرار علاوه بر به عهده گرفتن مسئولیت این حمله انتحاری، هشدار داد که عملیات خود را افزایش نیز خواهد داد.

احسان الله احسان سخنگوی جماعت الاحرار در صفحه تویتر خود نوشت “نواز شریف باید بداند که جنگ هم اکنون به دروازه خانه او رسیده است.”

لازم به ذکر است که لاهور مرکز ایالت پنجاب از ثروتمندترین و پر جمعیت ترین ایالت های پاکستان محسوب می شود که محل اقامت محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان نیز می باشد.

جماعت الاحرار که شاخه ای مستقل از طالبان پاکستان است و پیش تر نیز اعلام بیعت با گروه تروریستی داعش کرده بود، از ماه دسامبر تاکنون بیش از ۵ حمله بزرگ راه اندازی کرده است.

از سویی دیگر، محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه در پیامی تلویزیونی وعده داد که به عملیات نظامی علیه گروه های مختلف شورشی ادامه خواهد داد.

وی گفت “اینجا هستم تا بگویم که انتقام هر قطره خون شهدای خود را می گیریم و تا زمانی که خون بهای این شهدا پرداخت نشده، استراحت نخواهیم کرد.”

این در حالیست که نواز شریف از دسامبر سال ۲۰۱۴ زمانی که مهاجمان مسلح وارد مکتبی در پشاور شدند و بیش از ۱۳۰ تن را کشتند، در هیچ یک از پیام هایش اشاره نکرده است که چه اقداماتی را برای سرکوب گروه های شورشی روی دست دارد.

مقامات در دولت و نظامیان پاکستان روز دوشنبه اعلام کردند که در نظر دارند عملیاتی ضد تروریستی تازه ای را در ایالت پنجاب راه اندازی کنند.

مقامات پاکستانی همچنین می گویند با شروع شدن این عملیات ضدتروریستی، نواز شریف سفر خود را به ایالات متحده برای شرکت در نشست امنیت هسته ای لغو کرده است.

این رویدادها در حالی صورت می گیرد که بسیاری از نهادهای امنیتی پاکستان مدتهاست متهم به حمایت از شورشیان برای پیاده سازی اهدافی در افغانستان علیه رقیب دیرینه خود یعنی هند می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *