• انتشار: ۱۶ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۲۵
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 3294
پرینت

طرفداران فوتبال جاپان از عدم صعود تیم شان ابراز نگرانی می کنند

بسیاری ازفوتبال دوستان در ژاپن از عملکرد تیم ملی کشورشان در بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ناخرسند هستند و نگرانی آنها این است که این کشور نتواند از این رقابت ها سربلند بیرون بیاید.

دیدارهای گذشته تیم ملی فوتبال جاپان در برابر تیم های گروه خود بخصوص در برابر سنگاپور با نتیجه تساوی، رضایت طرفداران این تیم را همراه نداشت و جاپانی ها حالا باید به مصاف تیم سوریه بروند که در این رقابت ها بسیار خوب ظاهر شده و در صدر گروه خود قرار دارد.

دیدارحساس دو تیم طبق برنامه اعلام شده قرار است، امروز (پنجشنبه) برگزار شود و رسانه های این کشور در یک هفته گذشته بارها از بابت این بازی ابراز نگرانی کرده اند.

تیم ملی فوتبال جاپان برای اینکه بتواند از گروه خود صعود کند باید دیدارهای بعدی خود بخصوص دیدار مقابل سوریه را با پیروزی به پایان برساند.

روزنامه «جاپان تودی» امروز در گزارشی به این موضوع پرداخت و  نوشت “اگر در برابر سوریه پیروز نشویم، ممکن است شاهد حضور تیم ملی فوتبال جاپان در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نباشیم.”
این گزارش می افزاید تیم ملی سوریه به دلیل شرایط خاص داخلی کشور خود باید بازی خانگی اش را در عمان انجام دهد. این تیم هم اکنون با ۹ امتیاز صدرنشین گروه (E) است و جاپان با دو امتیاز کمتر در رده بعدی جای گرفته است. سنگاپور، افغانستان و کمبودیا دیگر تیم های این گروه هستند.

فدراسیون فوتبال جاپان و مسئولان این تیم اعلام کرده اند که بازی در برابر سوریه مهمترین و سخت ترین رقابت این تیم در بازی های مقدماتی جام جهانی است و شکست در این مسابقه می تواند وضعیت جاپان را که خود میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۰۲ بود را دچار مشکل کند.

از سوی دیگر، کادر فنی تیم ملی فوتبال جاپان نیز بازی امروز تیم خود را سخت ترین دیدار سال جاری میلادی این تیم دانسته و افزوده اند “ما باید پیروز شویم و برای همین همه لژیونرها از سراسر اروپا را برای این بازی فراخوانده ایم.”
بسیاری از فوتبال دوستان این کشور با ارسال پیام هایی برای سایت های ورزشی جاپانی تصریح کرده اند که اگر جاپان نتواند در برابر سوریه پیروز شود همان بهتر که اصلا به جام جهانی نرود.

گفتنی است که تیم ملی فوتبال جاپان در آخرین رده بندی فیفا، جایگاه ۵۵ جهان و سوم آسیا را دارد، در حالیکه تیم ملی فوتبال سوریه، طبق همین رده بندی، ۱۲۳ جهان و سیزدهم آسیا می باشد. تیم ملی فوتبال کشورمان نیز با سقوطی ۲۰ پله ای در چند روز اخیر، جایگاه یکصد و پنجاهم جهان و بیست و سوم آسیا را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *