• انتشار: 17 می 2018
  • ساعت: 12:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28300
پرینت

طرح استفاده از کاپی تذکره برای ثبت نام انتخابات لغو گردید

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده که طرح استفاده از کاپی تذکره ها برای ثبت نام واجدین شرایط رای دادن انتخابات لغو گردیده است.

این در حالیست که هفته گذشته این کمیسیون اعلام کرده بود که واجدین شرایط رای دادن می توانند از کاپی تذکره های خود برای پروسه ثبت نام استفاده کرده و برچسب اشتراک در انتخابات را روی کاپی های تذکره شان دریافت کنند.

تصمیم استفاده از کاپی تذکره در پروسه ثبت نام انتخابات پس از آن گرفته شد که کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که برخی از شهروندان نگران از تهدیدهای امنیتی از سوی مخالفین مسلح می باشند.

به گفته ی این نهاد، برخی از شهروندان اظهار نگرانی می کردند که با نصب برچسب انتخاباتی روی تذکره های اصلی شان ممکن است با مشکلاتی از سوی مخالفین مسلح مواجه شوند.

پس از آن بود، که کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که شهروندان می توانند از کاپی تذکره شان برای ثبت نام انتخابات استفاده کنند و برچسب را دریافت نمایند.

که این موضوع اما با واکنش های زیادی مواجه گردید و بسیاری ها ریاست جمهوری را متهم به زمینه سازی برای تقلب در انتخابات کردند.

یکی از اصلی ترین مخالفان این طرح، داکتر عبدالله رئیس اجراییه کشور بود.

به دنبال لغو این طرح، مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی ریاست اجراییه کشور در صفحه اجتماعی اش با استقبال از آن، نوشته است که «از اعضای محترم کمیسیون،‌ از احزاب سیاسی، شخصیت‌های سیاسی، اعضای محترم پارلمان، نهادهای مدنی فعال در عرصه‌ انتخابات، رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی و شما شهروندان عزیز که برای تغییر تصمیم نادرست نصب استیکر از سوی عده‌ ای در کاپی تذکره‌ صدا بلند کردید، اعتراض نمودید و بالاخره زمینه‌ تغییر تصمیم را فراهم ساختید تشکر و قدردانی می‌کنم.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *