• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۵۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31736
پرینت
اشرف غنی در هنگام ثبت نام نامزدی انتخابات ریاست جمهوری

طرح احمقانه دولت موقت را تا هزار سال دیگر هم نمی پذیرم

محمد اشرف غنی همراه با معاونان خود با حضور در کمسیون مستقل انتخابات برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی  پس از ثبت‌نام رسمی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت که تا مشخص‌شدن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده همچنان به کارش ادامه خواهد داد.

آقای غنی دقایقی پیش با حضور در کمسیون مستقل انتخابات، به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

آقای غنی گفت دولت آینده او را یک تیم ۴ نفره اداره خواهد کرد و او در کنار امرالله صالح و سرور دانش، فرد سومی را نیز به عنوان تیم انتخاباتی خود به نام محمد یوسف غضنفر معرفی کرده است.

غنی که پس از ثبت‌نام به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری با خبرنگاران سخن‌ می‌گفت، از ضرورت اصلاحات انتخاباتی در کمسیون انتخابات سخن گفت: “من با صنف سیاسی افغانستان و هم‌چنان با نهادهای نظارتی انتخاباتی و خواست مردم که نهادهای انتخاباتی به اصلاح جدی و گسترده نیاز دارد، هم‌صدا می‌شوم؛ اصلاحات ضرور است و آمدنی است”.

وی افزود: به نیروهای امنیتی هدایت می‌دهم تا تمام نامزدان انتخابات را زیر پوشش امنیتی قرار بدهند.

محمد اشرف غنی در عین حال تأکید کرد: دولت یک مسئولیت است نه غنیمت؛ دولت، ثروت باد آورده نیست که بین یک عده تقسیم شود.

وی در مورد صلح افغانستان نیز گفت: ما صلح می‌آوریم، اما صلح را از کسی گدایی نمی‌کنیم.  ما به نیابت یک ملت با وقار و رنج دیده، صلح می‌آوریم، اما صلح را از کسی گدایی نمی‌کنیم.

از سوی دیگر، غنی خاطرنشان کرد: “تیم ما تعهد می‌سپارد که هیچ وقت بالای نیروهای امنیتی معامله‌ای صورت نخواهد گرفت. زمانی‌که صلح تأمین می‌شود، صلح سبب حفظ وقار نیروهای دلیر می‌شود. پیشنهاد صلح، برای نخستین بار از سوی من مطرح شد؛ اگر در این راستا سرم را بدهم، حاضرم”.

وی در مورد سیاست خارجی افغانستان نیز گفت: ثبات افغانستان یک منافع مشترک بین ما و شرکای بین‌المللی است. روابط ما با جامعه جهانی بر اساس منافع مشترک است، نه بر اساس وابستگی.

غنی تأکید کرد که طرح های «احمقانه» حکومت موقت را نه حالا، نه در آینده و نه تا هزار سال دیگر نمی پذیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *