• انتشار: ۵ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۹:۴۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23804
پرینت

طرح اتهام علیه عطا محمد نور به کجا خواهد رسید؟

پس از اعتراض های شدید عطا محمد نور والی بلخ علیه حکومت وحدت ملی و تشکیل ائتلاف با دو معترض دیگر حکومت (جنرال دوستم و محمد محقق) وی توسط حلقه ای متهم به بد رفتاری شد.

گل رحمان همدرد پسر جمعه خان همدرد و یکی از اعضای حزب اسلامی افغانستان و اصف مهمند عضو شورای ولایتی بلخ “عطا محمد نور” والی بلخ متهم به ناامنی های اخیر این ولایت و سو رفتار علیه یک عضو شورای ولایتی کردند.

هر چند این طرح اتهام ها از سوی مقام های دولتی در ولایت بلخ رد شدند اما هنوز برخی از حلقه های نزدیک به حکومت در تلاش به کرسی نشاندن این اتهام ها هستند.

دو روز پیش، عده ای در کابل در پی دادخواهی برای اصف مهمند راهپیمایی دادخواهی انجام داد و خواستار محاکمه ی عطامحمد نور و فرزندش شدند.

اما برخی از دانشجویان و شهروندان کابلی می گویند که این اقدامات و پشتیبانی ها توطئه ای بیش نیست و امکان ندارد این طرح ها به جایی برسد.

منیر احمد شهروند بلخ و دانشجو در کابل می گوید که برخی از حلقات درون حکومتی در تلاش است که با ضربه زدن به یکی از گوشه های ائتلاف؛ این ائتلاف را درهم بشکند.

او می گوید که همانطوری که با اتهامی جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری را خانه نشین کردند، حلقه ای مشخص در تلاش است که فعالیت های عطا محمد نور را نیز کم رنگ کنند.

این شهروند بلخ، اضافه کرد که مردم هوشیار شدند و دیگر فریب توطئه را نمی خوردند و اجازه هم نخواهند داد که دیگر با بازی های کثیف خود را در قدرت نگه دارند.

گل رحمان همدرد فرزند جمعه خان همدرد چندی پیش با بیان اینکه در پشت ناامنی های ولسوالی چمتال و چهاربولک والی بلخ دست دارد گفته بود: “بعد از آنکه والی بلخ آصف مهمند عضو شورای ولایتی بلخ را بازداشت کرد از طالبان و گروه های تروریستی دست ساخته خودش خواست تا دراین ولسوالی ها ناامنی ایجاد کند”.

همدرد همچنین گفته بود که والی بلخ بدون هیچ سند ومدرک آصف مهمند عضو شورای ولایتی بلخ را بازداشت ومورد لت وکوب قرار داد و والی بلخ همواره درصدد دسیسه سازی برعلیه افراد وابسته به حزب اسلامی است.

عبدالرحمان واحدی از شهروندان بلخ در کابل می گوید که والی بلخ همواره در صف اول مبارزه با تروریسم بود و تلاش کرده است که تروریسم را نابود کند، چطور ممکن است خود طالبان را حمایت کند؟

او گفت: از سوی دیگر، بعد از حمله تروریستان به ولسوالی های چمتال و چهاربولک، عطامحمد نور والی بلخ و عباس ابراهیم زاده نماینده مردم بلخ با افراد خود به صف مبارزه با تروریستان پیوستند که چند تن شان زخمی نیز شدند.

وی نیز گفته ها مطرح شده را توطیه می داند و می گوید راه به جایی نخواهد برد.

سخنگوی والی بلخ نیز تمام این ادعاها را بی بنیاد دانسته گفته بود: هیئتی برای بررسی قضیه مهمند ازکابل به بلخ آمده و قرار است این قضیه را بررسی نمایند.

قابل ذکر است که آصف مهمند عضو شورای ولایتی ولایت بلخ به جعل کاری و تزویر اسناد به خصوص جعل امضای معاون اول ریاست جمهوری متهم است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *