• انتشار: 1 جولای 2015
  • ساعت: 15:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 668
پرینت

طاهر ظهیر به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد

طاهر ظهیر، که چندی پیش از سوی دولت به عنوان والی بامیان مقرر شده بود؛ صبح امروز (چهارشنبه) به طور رسمی کارش را آغاز کرد.

تقرر آقای ظهیر به عنوان والی در ولایت بامیان واکنش های به همراه داشت و از دو هفته بدین سو اعتراضاتی در بامیان و کابل برگزار شده بود.

اما چند روز پیش غلام جیلانی پوپل، رئیس اجرایی ارگان های محلی به رسانه ها گفته بود که هر اعتراضی را دولت نمی پذیرد و چنانچه فرد مذکور مرتکب جنایتی نشده باشد به وظیفه خود ادامه خواهد داد.

محمد طاهر زهیر در سال ١٣۵٣ در ولسوالى “درۀ صوف بالا” منطقۀ دایمیرداد، قریۀ “کوته” تولد شده است. وی در رشتۀ جامعه شناسى از دانشگاه خصوصى کاتب به درجه لیسانس و ماسترى فارغ التحصیل شده است.

زهیر از سال  ١٣٨٠الى ١٣٨٣ به صفت قوماندان فرقۀ ٣۴ پیادۀ ولایت بامیان و از سال ١٣٩٠ الى ١٣٩٣ به حیث مشاور کریم خلیلى معاون دوم رییس جمهور اسبق اجراى وظیفه نموده است.

همچنان نامبرده در انتخابات ریاست جمهورى سال ١٣٩٣ منحیث یکى از سخنگویان تیم تحول و تداوم به ریاست اشرف غنى فعالیت داشته است.

گفتنی است که سیما جوینده نیز امروز به طور رسمی فعالیت خود را در ولایت غور آغاز کرد.

خانم جوینده دومین والی زن در حکومت وحدت ملی می باشد که از سوی رئیس جمهوری معرفی شده است.

سیما جوینده در سال ۱۳۵۱ خورشیدی در ولسوالی چغچران ولایت غور به دنیا آمده است. وى تا درجۀ فوق بکلوریا تحصیلات دارد.

او به حیث معلم، کارمند در وزارت انکشاف دهات، کارمند درچندین مؤسسۀ خیریه، کارمند در ولایت غور انجام وظیفه نموده و در لویه جرگۀ قانون اساسی و لویه جرگۀ اضطراری نیز شرکت کرده بود.

قبل از این خانم جوینده وکیل ولایت غور در مجلس نمایندگان بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *