• انتشار: 9 آگوست 2017
  • ساعت: 00:09
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23438
پرینت

طالبان ۲۳۵ تن از اسرای قریه میرزاولنگ را آزاد کرد

مقامات محلی ولایت سرپل اعلام کرده اند که طالبان ۲۳۵ تن از اسرای قریه میرزاولنگ این ولایت را آزاد کرده است.

ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل گفت: “عصر امروز ۲۳۵ تن از اسرای قریه میرزاولنگ به شمول زنان و کودکان با وساطت متنفذین و مقامات محلی آزاد شدند.”

وی همچنین گفت: “افراد آزاد شده به شهر سرپل مرکز ولایت انتقال داده شده اند، اما همچنان شمار نامعلومی از ساکنین این قریه در اسارت بسر می برند.”

یک مقام امنیتی دیگر گفت که در حدود ۱۰۰ تن دیگر از ساکنین قریه همچنان اسیر هستند.

لازم به ذکر است که مقامات محلی در این ولایت می گویند جنگجویان طالبان و داعش با همکاری یکدیگر به قریه میرزاولنگ در ولسوالی صیاد این ولایت حمله کردند و پس از ۴۸ ساعت درگیری با پولیس محلی این قریه را به تصرف خود در آوردند. جنگجویان دو گروه بلافاصله دست کم ۵۰ تن از ساکنین این قریه که عمدتا از مذهب تشیع هستند را قتل عام نموده و شمار دیگری را نیز به اسارت گرفتند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل گفت: “با وجود تلاش های بزرگان محلی، اجساد قربانیان تحویل داده نشدند. اما ۲۳۵ تن از اسرا آزاد شدند. آنها بسیار شوکه شده اند بحدی که نمی توانند حرف بزنند و درباره دیگر اسیران معلومات بدهند.”

ذبیح الله امانی پیش تر گفته بود که جنگجویان دو گروه به سرکردگی یک قوماندان محلی طالبان به نام شیرمحمد غضنفر که با داعش نیز بیعت کرده پس از ۴۸ ساعت درگیری با پولیس محلی قریه نامبرده را تصرف کردند.

وی گفت آنها پیش از قتل عام دست کم ۵۰ تن از ساکنین قریه میرزاولنگ، ۴۸ ساعت با نیروهای امنیتی نبرد کردند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی نیز گفت معلوم شده است که دست کم ۳۴ تن در این قریه کشته شده اند. اختلاف در این آمارها بخاطر وضعیت کوهستانی منطقه و در دسترس نبودن قریه می باشد.

پیش از تایید خبر آزادی ۲۳۵ تن از اسیرشدگان، ذبیح الله امانی گفته بود که دست کم ۱۵۰ خانواده در اسارت طالبان بسر می برند، در حالیکه دولت وزیری نیز گفته بود که شمار نامعلومی از ساکنین قریه نامبرده در اسارت جنگجویان مسلح هستند.

آقای امانی می گوید: “از آنجایی که راه های ارتباطی با این قریه بسته شده است، نمی توانیم آمار جدیدی از احتمال کشتن ساکنین قریه توسط تروریستان بدهیم.”

طالبان نیز تصرف میرزاولنگ را تایید کرده ولی می گوید که آن را به طور مستقل انجام داده است.

این گروه همچنین قتل عام ساکنین قریه را رد می کند.

دولت وزیری گفت که نیروهای کماندو به منطقه اعزام شده اند و حملات هوایی نیز هم اکنون در جریان است. فرماندهان نیز در حال برنامه ریزی برای بازپس گیری قریه هستند.

او گفت: “عملیات بازپس گیری قریه به زودی صورت خواهد گرفت و تروریستان بهای جنایات خود را می پردازند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *