• انتشار: 8 آگوست 2017
  • ساعت: 13:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23418
پرینت

طالبان همکاری با گروه داعش در حمله به میرزاولنگ را رد کرد

گروه طالبان گزارش های موجود مبنی بر همکاری با گروه تروریستی داعش برای تصرف قریه میرزاولنگ ولایت سرپل را رد کرد.

گروه طالبان گفته است که این گزارش ها برای بی اعتبار ساختن عملیات آنها صورت گرفته است. “طالبان گروه داعش را به عنوان یک نیروی دشمن می شناسد.”

این در حالیست که مقامات محلی در ولایت سرپل اعلام کرده اند که دست کم ۶۰۰ جنگجوی مسلح متشکل از هر دو گروه طالبان و داعش به قریه میرزاولنگ در ولسوالی صیاد این ولایت حمله کردند.

به گفته ی مقامات، ظاهرا بسیاری از این جنگجویان خارجی بودند زیرا آنها به زبان های ترکمن، ازبک و پنجابی پاکستان صحبت می کردند.

این گفته های مقامات ولایت سرپل، احتمال استفاده از جنگجویان خارجی توسط طالبان را که پیش تر از سوی مقامات کشورمان مطرح شده بود را تقویت می کند.

یک فرمانده محلی طالبان گفت: “دولت افغانستان و اربابان خارجی این دولت ادعاهای دروغ را بر علیه ما درست می کنند تا ما را در جامعه محلی بی اعتبار سازند.”

طالبان می گوید که جنگجویانشان تحت فرماندهی شخصی به نام «شیرمحمد غضنفر» به این قریه حمله کرده و ۲۸ سرباز پولیس محلی را کشتند، اما گزارش های استفاده از جنگجویان خارجی و یا همکاری با داعش را رد کرد.

یک فرمانده ارشد طالبان به رویترز گفت: “ما هیچ جنگجوی عرب، ترکمن و یا پاکستانی نداریم. تنها برخی مجاهدین ازبک در جنگ اشتراک داشتند.” اما وی مشخص نکرده است که این جنگجویان ازبک تبار از قوم ازبک های افغانستان هستند و یا از ازبک های ازبکستان.

او افزود: “جنگجویان ما هیچ کسی را در میرزاولنگ سر نبریده است. آنها در درگیری کشته شده اند.”

ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل در همین حال می گوید که امکان برقراری تماس با قریه میرزاولنگ پس از تصرف طالبان بسیار سخت شده است، زیرا جنگجویان طالبان خانه به خانه می روند و موبایل های ساکنین را ضبط می کنند.

آقای امانی پیش تر نیز گفته بود که شخصی به نام شیرمحمد غضنفر فرماندهی جنگ در قریه میرزاولنگ را بر عهده داشت. غضنفر خود از فرماندهان محلی طالبان است که با گروه داعش نیز بیعت کرده است.

وی گفته بود که تروریستان پس از تصرف این منطقه غیرنظامیان را به اتهام همکاری با دولت سر می برند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *