• انتشار: 14 فوریه 2018
  • ساعت: 22:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26412
پرینت

طالبان نامه ای سرگشاده به شهروندان آمریکا فرستاد

گروه طالبان در نامه ای سرگشاده به شهروندان آمریکا اعلام کرده است که این گروه بدون توجه به توان نظامی آمریکا، صلح افغانستان را از طریق گفتگو جستجو می کند اما این بدان معنا نیست که از جنگ خسته شده اند.

 

گروه طالبان امروز (چهارشنبه) در نامه ای سرگشاده به شهروندان آمریکا اعلام کرد که این گروه به منظور خاتمه بخشیدن به جنگ های افغانستان وارد گفتگو می شود اما این پیشنهاد بدون توجه به توان نظامی آمریکا، به منزله خستگی آنها از جنگ نیست.

این گروه در نامه اش نوشته است: «ترجیح ما برای حل مسئله افغانستان از طریق گفتگوهای مسالمت آمیز است.»

طالبان همچنین افزوده است که آمریکا باید اشغال افغانستان را خاتمه بخشد و حق طالبان برای تشکیل دولتی بر پایه اعتقادات مردم افغانستان را بپذیرد.

این گروه خطاب به مردم آمریکا گفته است که سیاستمداران آمریکایی ۱۷ سال پیش با سه شعار عمده از جمله ۱-) تامین امنیت با از بین بردن به اصطلاح تروریستان ۲-) پیاده ساختن قانون با ایجاد یک حکومت قانونی و ۳-) نابودی مواد مخدر، نظامیان را وارد افغانستان کردند.

طالبان در نامه اش می گوید هم اکنون خود دولت مردان ارشد آمریکا اذعان می کنند که شمار گروه های تروریستی در افغانستان افزایش یافته که این ناکامی سران کشور آمریکا را نشان می دهد. از سویی افغانستان هم اکنون فاسد ترین کشور دنیا محسوب می شود که یکی از شعارهای اصلی سران آمریکا در ابتدا «پیاده ساختن قانون در افغانستان» بود. کشت و تولید مواد مخدر هم براساس آمارهای رسمی دولتی و بین المللی در افغانستان در سال ۲۰۱۷ به بالاترین رقم خود رسید.

این گروه خطاب به مردم آمریکا می افزاید که این دستاوردهای سران آمریکا پس از حمله به افغانستان بوده که هیچ یک از شعارهای اصلی شان را برآورده نساخته و بلکه میلیاردها دالر به اقتصاد آمریکا ضربه زده و جان هزاران تن دیگر را گرفته است.

لازم به ذکر است که گروه طالبان در حالی این نامه سرگشاده را برای مردم آمریکا می فرستد و در آن صحبت از گفتگو و صلح می کند که چندی پیش گزارش هایی مطرح گردید که گویا دفتر شورای امنیت ملی کشور صحبت های مخفیانه ای را با این گروه آغاز کرده است.

مسئولین دفتر شورای امنیت ملی اما این گزارش ها را رد می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *