• انتشار: 1 آگوست 2017
  • ساعت: 12:04
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23095
پرینت

طالبان مسیر کابل-کندهار را مسدود کرد

شورشیان وابسته به گروه طالبان صبح امروز سه شنبه شاهراه کابل- قندهار را در منطقه سالار در ولایت میدان وردگ مسدود کردند. اکنون عملیات برای باز کردن مسیر جریان دارد.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان وردک می گوید طالبان مسلح حوالی ساعت ۴ صبح امروز در دو ساحه‌ی ولسوالی سیدخیل میدان وردک حمله کردند و شاهراه کابل- قندهار را به روی ترافیک مسدود کردند.

آقای منگل افزود، نیروی امنیتی برای عقب راندن طالبان به ساحه رفته اند و تاکنون ۲ تن از شورشیان کشته و یک موتر حامل مواد منفجره این گروه در اختیار نیروی امنیتی قرار گرفته است.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که طالبان با قراردادن موتر نوع ۳۰۴ در عرض جاده مسیر را برای ترافیک مسدود کرده و جنگ میان نیروی امنیتی و طالبان در فاصله‌ِی دورتر از آن جریان دارد.

سخنگوی والی میدان وردک گفت، هیچ آسیبی به مسافران نرسیده و نیروی امنیتی تلاش می‌کنند، تا در زودترین فرصت مسیر را باز کنند.

شاهراه کابل- قندهار از جاده‌های پر رفت و آمد کشور است که گروه‌های تروریستی در مسیر این شاهراه نفوذ فعال دارند.

افراد وابسته به گروه‌های طالبان و داعش پیش از این، چندین بار در این شاهراه دست به اختطاف و باج‌گیری از مسافران و رانندگان زده اند.

همچنان بر اثر انفجار ماین‌های کنار جاده‌ای گروه طالبان در مسیر شاهراه کابل – قندهار، شماری زیادی پلچک‌ها و جاده‌ها تخریب شده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *