• انتشار: 18 آگوست 2019
  • ساعت: 18:19
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36874
پرینت
اندرابی:

طالبان مسئول حمله به مراسم عروسی شب گذشته در کابل است

سرپرست وزارت امور داخله‌ با اشاره به رد مسئولیت این حمله از سوی طالبان گفت این گروه به عنوان چتری برای فعالیت تروریزم در افغانستان نمی‌تواند با نشر اعلامیه‌ها و بیانیه‌هایی مسئولیت خود را در قبال مردم افغانستان مرتفع سازد.

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله‌ی کشور می‌گوید حمله به مراسم عروسی در غرب کابل کار گروه طالبان است.

آقای اندرابی که امروز (یک‌شنبه، ۲۷ اسد) در جمع نیروهای امنیتی در کابل صحبت می‌کرد، افزود: «مواد و شیوه‌ی عملیات شب گذشته (شنبه، ۲۶ اسد) هیچ‌گونه فرقی با شیوه‌ی انجام انفجارها و یا انتحارهایی که طالبان به عهده می‌گیرد، نداشته است؛ عین مواد، شیوه و تکتیک در عملیات شب گذشته که طالبان آن را به عهده نمی گیرد، استفاده شده است.

او تأکید کرد مسئولیت تمامی این گونه حملات که با این شیوه، تنظیم و ترتیب راه‌اندازی می‌شود و کسی هم آن را به عهده نمی‌گیرد، به طالبان بر می‌گردد.

از سویی هم سرپرست وزارت امور داخله‌ی کشور با اشاره به رد مسئولیت این حمله از سوی طالبان گفت این گروه منحیث چتر برای فعالیت تروریزم در افغانستان فعالیت می‌کند و نمی‌تواند با نشر اعلامیه‌ها و بیانیه‌هایی مسئولیت خود را در قبال مردم افغانستان مرفوع سازد.

پیشتر رییس‌جمهور اشرف غنی نیز ضمن محکوم کردن این حمله، آن را به طالبان نسبت داده بود.

آقای غنی گفته بود طالبان نمی‌توانند با نکوهش این حمله خود را تبرئه کنند، زیرا به گفته‌ی او، طالبان خود فراهم‌کننده‌ی بستر برای فعالیت تروریستان‌ می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *