• انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17168
پرینت

طالبان مانع برق رسانی به بادغیس می شود

برخی از مسئولان در ولایت بادغیس اظهار می کنند که شورشیان گروه طالبان در این ولایت مانع رسیدن برق وارداتی به ولایت بادغیس می شوند.

فرید اخیزی، عضو شورای ولایتی بادغیس می گوید که ۱۲ کیلومتر از خط انتقال برق، از مسیری که تحت کنترول شورشیان طالبان است می گذرد که آنان مانع عبور این خط می شوند.

به بیان اخیزی، کار دیگر بخش‌های خط انتقال برق بادغیس که در مجموع ۴۸ کیلومتر است به شمول سیم‌کشی‌های شهری و ایجاد یک سب‌استیشن به پایان رسیده است.

او گفته برق یکی از نیازهای مهم مردم بادغیس است و با آمدن آن زندگی در این ولایت دگرگون خواهد شد.

گروه طالبان در منطقه “چهل‌گزی” که قسمتی از آن در داخل ولسوالی بالامرغاب و ولسوالی مقر است، قرار دارد و کار خط انتقال برق وارداتی از ترکمنستان؛ دو سال پیش به دلیل دخالت‌های طالبان، متوقف شد.

اما عبدالرئوف تاج، فرمانده پولیس بادغیس گفته تا کنون در رابطه با تامین امنیت مناطق تحت کنترول طالبان که قرار است خط انتقال برق از آنجا عبور کند، اداره محلی با مقام‌های پولیس گفتگو نکرده اند.

او همچنین گفت: به صورت کلی، پولیس وظیفه دارد تا امنیت تمام پروژه‌ها از جمله این پروژه را تامین کند.

تاج تاکید کرد که تاکنون نیروهای امنیتی برای تامین امنیت بخش‌های مختلف بادغیس تلاش‌ کرده است و این روند در آینده هم ادامه خواهد یافت.

پروژه انتقال برق از ترکمنستان به بادغیس، یکی از بزرگترین طرح‌های خدماتی است که با اجرای آن مردم این ولایت از نعمت روشنایی برخوردار می‌شوند.

#جمهور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *