• انتشار: ۱۶ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۱۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15139
پرینت
دولت وزیری:

طالبان قصد تصرف سه ولسوالی پکتیکا را داشتند که ضربه سختی خوردند

سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است که والی نام نهاد طالبان برای پکتیکا به همراه شماری از زیردستانش قصد تصرف سه ولسوالی ولایت پکتیکا را داشتند که اما ضربه سختی از سوی نیروهای امنیتی خوردند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است که هفته پیش، صدها تن از اعضای طالبان به رهبری بلال زدران والی نام نهاد طالبان برای پکتیکا به منظور تصرف ولسوالی های ورممی، وازه خواه و تروی این ولایت، دست به یک حمله گسترده زدند، که اما با پاسخ به موقع نیروهای امنیتی مواجه شدند.

آقای وزیری می گوید که این اعضای طالبان پیش از حمله با یک تن از فرماندهان محلی این گروه به نام «پیر آغا» که در ولسوالی های قلات و ناوه ولایت غزنی فعالیت می کند، یکجا شده و یک دسته عظیمی را برای تصرف این سه ولسوالی تشکیل داده بودند.

وی افزود که نیروهای اردوی ملی و پولیس سرحدی تحت اداره فرماندهی لوای دوم قول اردوی ۲۰۳ تندر مقیم ولایت پکتیکا، عملیات تصفیه ای را به کمک نیروی هوایی علیه این شورشیان راه اندازی کردند، که در نتیجه آن، ۱۰۵ تن از آنان به شمول ۳ فرمانده مشهورشان به نام های عطاالله، مولوی عبدالقدوس و مولوی جمشید کشته شده، ۹۲ تن دیگرشان زخمی و شماری دیگرشان نیز دستگیر گردیدند.

همچنین در این عملیات، در حدود ۱۴۰ کیلومتر راه مواصلاتی از وجود این شورشیان پاکسازی شد، ۲۵ حلقه ماین کشف و خنثی گردید، ۲ عراده موتر بدست آمد، و ۳ عراده واسطه پیکاپ و ۳۲ عراده موتر سایکل به همراه مقادیر زیادی سلاح و مهمات سبک و سنگین منهدم گردید.

دولت وزیری همچنین می افزاید که ولایت پکتیکا یکی از ولایات سرحدی افغانستان می باشد، که تقریبا سه ولسوالی این ولایت در حدود ۱۷۲ کیلومتر مرز مشترک با پاکستان دارد، و همواره دهشت افکنان از طریق این سه ولسوالی اکمالات خویش را از کویته و وزیرستان شمالی پاکستان دریافت می کنند.

طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته است.

همچنین، آقای وزیری در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در این عملیات چیزی نگفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *