• انتشار: 24 ژانویه 2018
  • ساعت: 17:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25897
پرینت

طالبان دیدار با مقامات پاکستانی برای از سرگیری مذاکرات با افغانستان را تایید کردند

گروه طالبان تایید کرده است که نماینده های این گروه هفته گذشته وارد اسلام آباد شدند تا در دیدار با مقامات پاکستانی احتمال از سرگیری مذاکرات صلح با دولت افغانستان را بررسی کنند.

 

گروه طالبان با انتشار بیانیه ای نوشته است که یک گروه پنج نفره به نمایندگی از دفتر سیاسی این گروه هفته گذشته به اسلام آباد پایتخت پاکستان رفتند تا در دیدار با مقامات آن کشور، راه های موجود برای از سرگیری مذاکرات صلح با دولت افغانستان را مورد بررسی قرار دهند.

طالبان در بیانیه اش افزوده است که این گروه به دنبال راه حل سیاسی برای پایان دادن به خشونت های جاری در افغانستان می باشد، اما جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است.

این در حالیست که مقامات پاکستانی هفته پیش گفته بودند یک گروه از طالبان وارد این کشور شده اند تا راه های ممکن برای از سرگیری مذاکرات صلح با دولت افغانستان را مورد بررسی قرار دهند.

در همین حال، هفته گذشته گزارش های دیگری نیز منتشر شد که یک گروه از نماینده های طالبان در نشستی غیررسمی در شهر استانبول ترکیه با مقامات افغانستان بر سر گفتگوهای صلح حضور داشته اند.

گرچه ویدیویی از این نشست در شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی منتشر گردید، اما هم طالبان و هم دولت افغانستان نسبت به این نشست اظهار بی اطلاعی کرده و آن را رد کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *