• انتشار: 3 اکتبر 2015
  • ساعت: 12:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3137
پرینت
محمد اشرف غنی:

طالبان دشمن انسانیت هستند و به پنجه قانون سپرده می شوند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور می گوید بررسی های اولیه از ولایت قندوز نشان می دهد که اقدامات شورشیان طالبان علیه مردم در شهر قندوز، در واقع اقدام علیه انسانیت می باشد و مجرمین این عمل شناسایی شده و به دست قانون سپرده می شوند.   

آقای غنی گفت شورشیان طالبان و دیگر تروریستان به علاوه ایجاد رعب و وحشت میان مردم قندوز، به کشتن بی رحمانه و اذیت و آزار ساکنان و نظامیان این شهر اقدام کردند.

در بیانیه ای که از سوی دفتر ریاست جمهوری منتشر شده آقای غنی گفته است، که طالبان شرف و اقتدار مردم قندوز را زیر پا گذاشتند، به زنان تجاوز کردند و زندانیانی را فراری دادند که بیشتر آنان قاتلان و مخلان شرف و اقتدار مردم بودند.

رئیس جمهوری کشور در این بیانیه افزوده است “آنان اموال مردم و دولت را به غارت بردند، بسیاری از ساختمان های دولتی از جمله رادیو و تلویزیون و مکاتب و دانشگاه های این شهر را به آتش کشیدند، و ضرر و زیان شدیدی را به تجارت و کسب و کار مردم قندوز وارد کردند.”

وی علاوه کرد آنان همچنین اموال و ساختمان های نهادهای بین المللی و نمایندگی کشورهای خارجی را تخریب کرده و به غارت برده اند.

آقای غنی گفته “اقداماتی که این شورشیان در طول این چند روز مرتکب شده اند بر اساس قوانین حقوق بشر، ضدیت علیه انسانیت می باشد.”

محمد اشرف غنی افزود “دولت جمهوری اسلامی افغانستان موظف است تا عاملان این جرایم را تحت پیگرد قرار دهد و به همین منظور کمیسیونی موظف شده است تا میزان خسارت وارده از حضور طالبان را بررسی کرده و عاملان این جرایم را شناسایی کنند و به پنجه قانون بسپارند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *