• انتشار: 21 دسامبر 2016
  • ساعت: 13:23
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16560
پرینت
پاکستان:

طالبان در فصل زمستان در پاکستان تجدید سازمان نمی کند

نماینده دایمی پاکستان در سازمان ملل متحد گفته است که طالبان در فصل های سرد سال در پاکستان تجدید سازمان نمی کند و این اتهامات کاملا رد شده است.

نبیل منیر نماینده دایمی پاکستان در سازمان ملل متحد روز گذشته در جریان بررسی اوضاع افغانستان در این سازمان گفت که برخلاف گفته های موجود، طالبان در فصل های سرد سال به ویژه زمستان در پاکستان تجدید سازمان نمی کند و این گونه اتهامات کاملا رد شده است.

وی گفت که پاکستان همچنان متعهد به نابودی تمامی شبکه های تروریستی می باشد.

او مدعی شد “پس از عملیات موفقیت آمیز ضرب-عزب که جامعه جهانی نیز به موفقیت این عملیات معترف است، تروریستان پناهگاه های امن شان را از پاکستان به افغانستان انتقال دادند.”

نبیل منیر همچنین ادعا کرد “گردانندگان خشونت های اخیر در داخل افغانستان خوابیده اند، نه خارج از افغانستان.”

نماینده دایمی پاکستان در سازمان ملل متحد افزود که حضور گسترده گروه ها و سازمان های تروریستی در مناطق بدون کنترول افغانستان چالشی دوامدار و طولانی مدت برای ثبات افغانستان و کشورهای همسایه افغانستان بوجود آورده است.

او گفت “پروسه صلح و آشتی در افغانستان هنوز نتایجی به دنبال نداشته است، اما این بدان معنا نیست که مشکل از سوی تلاش های پاکستان بوده است.”

نبیل منیر همچنین در خصوص حضور و بازگشت مهاجران افغان در پاکستان اشاره کرد و گفت که پاکستان متعهد به بازگرداندن محترمانه مهاجران افغان از پاکستان به کشورشان می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *