• انتشار: ۱۵ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23344
پرینت

طالبان در سرپل ۴۰ شهروند ملکی را تیرباران کرد/ مساجد را نیز آتش زدند

مقام های دولتی در ولایت سرپل می گوید که شورشیان وابسته به گروه طالبان بین ۳۰ تا ۴۰ تن از شهروندان غیرنظامی که در بین شان کودکان، زنان و محاسن سفیدان هستند در روستای میرزاولنگ به شهادت رساندند.

محمد ظاهر وحدت والی ولایت سرپل قبل از ظهر امروز یکشنبه در نشستی خبری گفت که تروریستان خون آشام با اشغال این روستا دست به کشتار بی رحمانه افراد ملکی و بیگناه زدند.

آقای وحدت اضافه کرد که طبق گزارشات اولیه شورشیان بین ۳۰ تا ۴۰ تن از شهروندان بی گناه را به شکل بی رحمانه که در بین شان کودکان، زنان و محاسن سفیدان هستند تیرباران نموده و همچنان مساجد و منابر را به آتش کشیدند.

وی اضافه نمود: ما تلاش نهایی را کردیم تا از به وجود آمدن فاجعه جلوگیری کنیم، نیروی مستقر در شهر را در دو گروپ به ساحه اعزام کردیم و در عین حال تقاضای کمک هوایی و زمینی را از سکتورهای مرکزی نمودیم اما تا آخرین لحظات این کمک ها صورت نگرفت و به دلیل نرسیدن کمک و تجمع بیش از حد دشمن از سایر ولایات روستای میرزاولنگ سقوط کرد.

والی سرپل همچنان افزود: با آنکه کمک های هوایی و زمینی از بیرون ولایت برای ما صورت نگرفت اما اگر قضیه میرزاولنگ مدیریت درست نمیشد عمق فاجعه بیشتر از این می بود.

وی همچنان تاکید ورزید: اکثریت باشندگان روستای میرزاولنگ در نتیجه درگیری ها بیجا شده و به مرکز ولسوالی صیاد و مرکز شهر سرپل پناه آورده اند و امکانات که در اختیار حکومت محلی قرار داشت برای بیجا شده ها صورت گرفته و میگیرد.

والی سرپل افزود، اما عمق فاجعه بیشتر است ما از موسسات خیریه داخلی و خارجی و حکومت می خواهیم هرچه زودتر برای کمک رسانی به ورثه شهدا، مجروحین و بیجا شدگان بشتابند.

آقای وحدت از حکومت خواست برای بازپس گیری روستایی میرزاولنگ هرچه زودتر وارد اقدام شده نیروی هوایی و زمینی را به این ولایت بفرستند در غیر آن سقوط ولسوالی صیاد و پس از آن سقوط شهر سرپل دور از تصور نخواهد بود.

ع.الف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *