• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۲۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30235
پرینت

طالبان خواهان مبادله جسد گلبدین با اجساد مقامات فراه شد

طالبان با نشر خبرنامه ای گفته است تا زمانی که دولت جسد گلبدین قاتل جنرال رازق را به طالبان ندهد، این گروه نیز اجساد جان‌باختگان سقوط هلیکوپتر مقامات فراه را به دولت یا خانواده های شان تحویل نخواهند داد.

به گزارش رها، طالبان اعلام کرده اند که اجساد سرنشینان هلیکوپترمقامات فراه را که در ولسوالی اناردره این ولایت سقوط کرد زمانی تحویل می‌دهند که دولت، جسد قاتل جنرال رازق را به این گروه تحویل دهد.
گفته می شود اجساد نظامیان و رئیس شورای ولایتی فراه که در حادثۀ سقوط یک هلیکوپتر روز چهارشنبه هفته گذشته در ولسوالی اناردره ولایت فراه جان باختند، تاکنون به خانواده های شان سپرده نشده و در اختیار طالبان قرار دارند.
ناصر مهری؛ سخنگوی والی فراه می‌گوید که طالبان، اجساد غیر نظامیان و نیز پیکر جمیله امینی؛ عضو شورای ولایتی فراه را به خانواده های شان سپرده اند؛ اما جنازه فرید بختاور؛ رئیس شورای ولایتی فراه، جنرال نعمت الله خلیل؛ معاون قول اردوی ۲۰۷ ظفر و اجساد نظامیان دیگر را به صلیب سرخ و یا دولت نسپرده اند.
گروه طالبان با نشر خبرنامه ای اعلام کرده تا زمانی که دولت جسد گلبدین قاتل جنرال رازق؛ فرمانده پیشین پلیس و رئیس امنیت ملی آن قندهار را ، به طالبان نسپارد، این گروه نیز اجساد جان‌باختگان سقوط بالگرد در ولسوالی اناردره را به دولت یا خانواده های شان تحویل نخواهند داد.
معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی که امروز در مجلس نمایندگان سخن می گفت، در مورد جزئیات قتل جنرال رازق گفت: تمامی عناصر ترور فرمانده امنیه ولایت قندهار شناسایی و شماری از آنها دستگیر شده اند و در مجموع پرونده این حمله از نگاه امنیتی تکمیل شده است.
وی گفت: این ترور توسط استخبارات کشورهای منطقه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *