• انتشار: 2 مارس 2016
  • ساعت: 12:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 7750
پرینت
عمر زاخیلوال:

“طالبان خواهان صلح هستند، اما مسایل و موانعی همچنان وجود دارد”

حضرت عمر زاخیلوال سفیر کشور در پاکستان با اظهار خوش بینی نسبت به مذاکرات صلح می گوید که گروه های مختلف طالبان از این پروسه حمایت می کنند و به احتمال زیاد در گفتگوها شرکت خواهند کرد.  

آقای زاخیلوال با اشاره به اینکه همچنان برخی مشکلات در پروسه صلح وجود دارد گفت “اما من مطمئنم که به زودی با طالبان و دیگر گروه های مخالف مسلح به مذاکره می نشینیم.”

وی در گفتگو با رادیو آزادی اروپا گفت به زودی مذاکرات صلح با گروه های مختلف مسلح آغاز می شود.

وی اما اشاره نکرد که چه موانعی سبب شده است تا این مذاکرات صلح تاکنون برگزار نگردد.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام کشور مطرح می گردد که مقامات در دفتر سیاسی طالبان در قطر همچنان اصرار بر پیش شرط های خود برای پیوستن به مذکرات صلح دارند.

این نمایندگان طالبان در قطر با اظهار اینکه از پیشرفت در گفتگوهای صلح هیچ گونه اطلاعی ندارند می گویند که هنوز هم نظر خود را در خصوص پیش شرط های خود تغییر نداده اند.

قابل ذکر است که گروه طالبان برای پیوستن به مذاکرات صلح پیش شرط هایی از جمله خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، به رسمیت شناخته شدن دفتر سیاسی این گروه در قطر، لغو تحریم های سازمان ملل علیه این گروه و آزادی زندانیان خود را مطرح کرده اند.

پاکستان نیز پس از پایان چهارمین دور نشست گروه همکاری های چهارجانبه پیشنهاد میزبانی اولین دور از مذاکرات رسمی و مستقیم صلح دولت افغانستان با طالبان را کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *