• انتشار: ۲۴ حمل ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۰۵
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 33654
پرینت
حکومت افغانستان آغاز عملیات بهاره طالبان را محکوم کرد

طالبان خواهان ادامه جنگ نامشروع در افغانستان می‌باشند

حکومت وحدت ملی آغاز عملیات بهاره طالبان با نام الفتح را محکومت کرد و تأکید نمود این گروه خواهان ادامه جنگ نامشروع در افغانستان می‌باشند.

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به عملیات بهاره طالبان می‌افزاید عملیات طالبان در حالی اعلام می شود که به ابتکار و اصرار حکومت افغانستان تلاش ها برای پایان بخشیدن به جنگ تحمیلی در افغانستان به شدت ادامه داشته و این گروه با هیات مذاکره کننده ایالات متحده امریکا مستقیماً وارد مذاکرات صلح  می‌باشد.

براساس اعلام حکومت افغانستان، اصرار طالبان بر تداوم جنگ و فساد در افغانستان در حالی صورت می گیرد که علمای جید کشور و جهان اسلام، ادامه جنگ طالبان علیه مردم افغانستان را جهاد نه بلکه فتنه دانسته و خواهان توقف آن شده اند. علمای افغانستان و جهان اسلام به گونه ی واضح گفته اند که جنگ طالبان علیه مردم افغانستان فاقد هر نوع مشروعیت دینی بوده و برای ادامه ی آن هیچ گونه توجیه شرعی وجود ندارد.

ادعای طالبان مبنی بر این که این اعلان جنگ در پاسخ به اعلان حکومت افغانستان صورت گرفته، نادرست است. حکومت افغانستان نه تنها این که اعلانی در مورد آغاز عملیات جنگی نکرده است، بلکه تمام موانعی را که در مقابل صلح وجود داشت از میان برداشته و تداوم جنگ را به نفع هیچ طرفی نمی‌داند.

حکومت افغانستان تأکید می‌کند: «مردم افغانستان شاهد هستند که طالبان طی عملیات های گذشته شان نه تنها این که مردم بیگناه ما را در سراسر افغانستان، به اشاره ی بیگانه گان، آماج حملات تروریستی قرار داده اند، بلکه خلاف ارزش های اسلامی و عنعنات افغانی به گونه ی مکرر وارد حریم خصوصی مردم متدین ما شده، زنان و اطفال بیگناه را گروگان گرفته، از آنها به عنوان سپر و از خانه های شان به حیث سنگر استفاده کرده اند.»

در بخش دیگری از اعلامیه ارگ آمده‌است: «مردم و حکومت افغانستان از جوانان افغان که در صفوف جنگی طالبان هستند و وسیله‌ی اهداف قدرت طلبانه‌ی رهبری این گروه و حامیان منطقه یی شان شده اند، می خواهد تا فریب آنها را نخورده و دیگر وسیله ی بیگانه گان برای ایجاد رعب و وحشت میان خواهران و برادران مسلمان خود نگردند.»

مردم و حکومت افغانستان از آن عده رهبران و اعضای گروه طالبان که با این اعلان جنگ علیه مردم افغانستان مخالف‌ند می‌خواهند تا در صف مردم مسلمان خود قرار گرفته و علیه این اقدام نامشروع صدای خود را بلند کنند.

حکومت تأکید می‌کند به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان هدایت واضح داده شده است تا در مطابقت با اصل دفاع از تمامیت ارضی و نوامیس ملی و اسلامی کشور و در دفاع از مردم متدین افغانستان تمام تدابیر لازم را اتخاذ نموده و از سنگرهای خود با قوت دفاع کنند.

حکومت افغانستان در حالیکه آماده است از وجب وجب خاک و فرد فرد کشور دفاع کند، یک بار دیگر از رهبری گروه طالبان می خواهد تا از ادامه ی این جنگ نامشروع و تحمیلی دست کشیده و به دعوت بلا قید و شرط دولت و مردم افغانستان برای مذاکرات صلح لبیک بگویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *