• انتشار: ۲۴ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۲۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8723
پرینت

طالبان حملات تابستانی خود را با نام عملیات عمر آغاز می کنند

گروه طالبان اعلام کرده است که حملات تازه تابستانی خود را تحت نام عملیات عمر در افغانستان علیه نیروهای خارجی و دولتی آغاز می کنند.

شورشیان طالبان در بیانیه ای نوشتند که این شورشیان حملات خود را علیه نیروهای خارجی و نیروهای دولتی که وارد پانزدهمین سال خود می شود آغاز می کنند.

بیانیه طالبان می نویسد که جنگجویان گروه طالبان پس از دریافت تاییدیه از سوی رهبران این گروه و گرم تر شدن هوا در افغانستان عملیاتشان را آغاز می کنند.

براساس این بیاینه، عملیات عمر طالبان، توسط شواری رهبری طالبان به خاطر ملا محمد عمر بنیانگذار و اولین رهبر جنبش طالبان نامگذاری شده است.

لازم به ذکر است که طالبان در حالی اعلام از عملیات نظامی تازه خود علیه نیروهای دولتی می زنند که همزمان دولت در تلاش است تا این شورشیان را به میز مذاکرات صلح بکشاند.

به همین منظور، چندی پیش گروهی تحت نام گروه همکاری های چهارجانبه برای مذاکرات صلح افغانستان تشکیل شد که متشکل از کشورهای پاکستان، افغانستان، چین و آمریکا می باشد.

این گروه طی چندین نشست متوالی همواره از طالبان خواستند تا با دولت افغانستان وارد مذاکرات شده و خشونت ها را از طریق گفتگوها حل و فصل نمایند.

اما شورشیان طالبان از شرکت در مذاکرات صلح خودداری کردند و برای حضور در این گفتگوها پیش شرط هایی را از جمله خروج کامل نیروهای خارجی از کشور و لغو تحریم های سازمان ملل علیه این گروه را تعیین کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *