• انتشار: 14 ژوئن 2016
  • ساعت: 15:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10093
پرینت

طالبان در جوزجان سرکوب شد

دفتر مطبوعاتی معاون اول ریاست جمهوری می گوید که گروه تروریستی طالبان در ولایت جوزجان در مناطق المغول و باینغور این ولایت آماج نیرو های امنیتی کشور قرار گرفتند و به طور جدی سرکوب شدند.

در خبرنامه ای که این نهاد دولتی منتشر کرده، امده است که در نتیجه این عملیات نظامی که قوت های هوایی در آن نقش اساسی داشت پانزده طالب کشته هفت تن زخمی و ١۶ تن دیگر آنان با سلاح های ثقیل و خفیف شان دستگیر شدند.

مناطقی که روز گذشته مورد حمله قرار گرفته است از پایگاه های مخفی طالبان در شمال کشور به حساب می رفت.

این قرارگاه بزرگ که در منطقه ی موسوم به المغول در کوهپایه های ولسوالی آقچه ولایت جوزجان قرار دارد، مربوط به قاری حفیظ الله ولسوال نام نهاد طالبان در آقچه بود که با دیسانت شدن محافظان معاون اول ریاست جمهوری تلفات سنگین بر طالبان وارد آمد.

همچنین قرارگاه تورن امرالله از فرماندهان ارشد طالبان در منطقه ی باینغور ولایت جوزجان توسط نیروهای امنیتی کشور از بین برده شد.

در این عملیات که از ساعت چهار صبح تا چاشت روز دوشنبه به رهبری معاون اول ریاست جمهوری آغاز گردیده بود، به نیروهای امنیتی هیچ آسیبی نرسیده اما طالبان با ضربات سنگین نیرو های امنیتی کشور روبرو شدند.

در میان طالبان دستگیر شده افراد کلیدی این گروه نیز حضور دارند که از چندین سال به این طرف در مناطق مختلف شمال دست به حملات تخریبی و دهشت افگنی می زدند.

همچنان در این عملیات مقادیری سلاح سبک و سنگین گروه طالبان و اسناد و مدارک آنها نیز از این پایگاه ها بدست نیرو های امنیتی کشور افتاده است.

معاون اول ریاست جمهوری ضمن سپاسگزاری از کارکردهای نیروهای امنیتی و نیروهای خیزش مردمی تصریح کرد که بقایای گروه طالبان در شمال و پایگاه های آنان به نوبت نابود خواهد شد.

معاون اول ریاست جمهوری گفت که طالبان در شمال کشور در مقابل نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی با شکست جدی روبر شده اند، اما فراریان این گروه با حمایت مستقیم سازمان استخبارات بیرونی تلاش دارند تا دوباره دست به فعالیت های تخریبی و دهشت افگنی بزنند.

معاون اول ریاست جمهوری همچنان در ادامه سخنانش تصریح کرد که طالبان تسلیم شده در شمال افغانستان به گرمی از سوی مقامات دولتی استقبال شده اند اما طالبان فراری و جنگجویانی که تا کنون تصمیم تسلیم شدن را نگرفته اند در پناه گاه های شان از سوی نیرو های امنیتی کشور سرکوب خواهند شد.

همزمان با این عملیات، عملیات نظامی در بخش هایی از جوزجان، سرپل و ولایت فاریاب نیز جریان دارد و بر اساس اطلاعات پخش شده گروه طالبان در این عملیات با ضربات سنگین نیرو های امنیتی کشور مواجه شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *