• انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۱:۰۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6414
پرینت

طالبان تمامی رسانه های کشور را در فهرست نظامی خود قرار می دهند

پس از واکنش های رسانه های داخلی و خارجی به حمله گروه طالبان بر کارمندان تلویزیون طلوع، گفته می شود که این گروه تصمیم دارد تمامی رسانه های کشور را در فهرست نظامی خود قرار دهد.

یک مقام در وزارت امور داخله کشور می گوید که گروه طالبان تمامی رسانه های کشور را در فهرست حملات تروریستی خود قرار داده اند.

به گزارش آریانانیوز، امراله امان رئیس دیپارتمنت مبارزه با تروریسم وزارت امور داخله کشور گفت “رسانه ها در کشور کار بسیار دشواری را انجام می دهند؛ فعالیت های این رسانه ها به کام دشمنان خوش نیامده است و از این رو طرح حمله به تمامی رسانه ها را دارند.”

گرچه گروه طالبان پیش تر اعلام کرده بود که فقط تلویزیون طلوع و یک جز اهداف نظامیشان می باشد اما هم اکنون برخی ها می گویند که شورشیان این سیاست خود را تغییر داده اند.

مجیب خلوتگر رئیس نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان می گوید که گروه طالبان به تازگی اعضای فدراسیون خبرنگاران افغانستان را در لیست اهداف نظامی خود قرار داده اند.

چهارشنبه هفته گذشته، یک مهاجم انتحاری با موتر/خودروی مملو از مواد انفجاری به مینی بوس حامل کارمندان تلویزیون طلوع حمله کرد که در نتیجه این رویداد، هفت کارمند این تلویزیون جان سپردند و بیش از ۲۵ تن دیگر زخمی شدند.

چندین ماه پیش، طالبان هنگام تصرف شهر کندز، تلویزیون طلوع و یک را متهم به نشر اکاذیب علیه این گروه کرد و جز اهداف نظامی خود عنوان کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *