• انتشار: 15 آگوست 2019
  • ساعت: 00:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36773
پرینت

طالبان تا دو روز دیگر در مورد توافق صلح با امریکا تصمیم می‌گیرند

برخی منابع نزدیک به طالبان گفته اند روند مشاوره میان اعضای تیم مذاکره کننده و رهبری این گروه در مورد توافقات صلح با امریکا آغاز شده است.

منابع نزدیک به طالبان گفته اند هیات مذاکره کننده این گروه، پس از پایان دور هشتم مذاکره با امریکا، روند مشورت با رهبران این گروه را آغاز کرده است.

این منابع به بی بی سی گفته اند به زودی یعنی تا دو روز دیگر موقف طالبان در مورد توافقاتی که در دور هشتم مذاکره با امریکا به دست آمده، نهایی خواهد شد.

به گفته این منابع، گروه طالبان برای نهایی سازی توافقات صلح با امریکا به یک نشست دیگر هم ضرور خواهد داشت تا برخی پیشنهادات را در توفقنامه صلح اضافه کنند.

این در حالی است که دور هشتم مذاکره میان امریکا و طالبان به روز دوشنبه (۲۱ اسد) به پایان رسید و دو طرف مذاکره کننده اعلام کردند در مورد توافقات انجام شده و امضای آن با رهبران عالی رتبه خود مشوره خواهند کرد.

گفته می‌شود توافق صلح میان امریکا و طالبان در تاریخ ۱۷ اگست در حضور ناظران بین المللی به امضا خواهد رسید.

بر اساس معلومات، سازمان ملل متحد، سازمان همکاری های اسلامی، آلمان، روسیه، چین، ازبکستان، اندونیزیا و برخی کشورهای دیگر بر امضای توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان نظارت خواهند کرد.

همچنین قرار است پس از امضای توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان، مذاکرات رسمی میان دولت افغانستان و طالبان آغاز شود.

اما؛ سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری روز گذشته(سه شنبه، ۲۲، اسد) اعلام کرد دولت افغانستان پس از انتخابات با گروه طالبان مذاکره خواهد کرد.

رییس جمهور غنی نیز در پیام عیدی خود بر برگزاری انتخابات تاکید ورزید و گفت حکومت وحدت ملی در روزهای پایانی دوره کاری خود قرار دارد و نمی تواند در مورد صلح تصمیم بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *