• انتشار: 8 آگوست 2017
  • ساعت: 01:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23389
پرینت

طالبان به همراه داعش مردم را در ولایت سرپل قتل عام کرد

مقامات محلی در ولایت سرپل در ادامه خبرهای مرتبط با ولسوالی صیاد این ولایت می گویند که گروه طالبان با همکاری گروه داعش ساکنین قریه میرزاولنگ را قتل عام کرده است.

ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل امروز (دوشنبه) گفت که این حمله بصورت مشترک توسط گروه تروریستی داعش و طالبان بر ولسوالی میرزاولنگ صورت گرفت. این دو گروه جنگجویانی را از ولایات مجاور اجیر کرده بودند و به این قریه حمله نمودند.

این حمله همکاری نادری از گروه های تروریستی در کشور را علیه نیروهای امنیتی نشان می دهد.

جنگجویان پس از اینکه وارد قریه میرزاولنگ در ولسوالی صیاد ولایت سرپل شدند، دست کم ۵۰ تن از ساکنین این قریه را یکی یکی کشتند.

به گفته ی مقامات محلی، هم اکنون دست کم ۱۵۰ خانواده در اسارت گروه طالبان قرار دارد که آنها را یکی یکی به قتل می رساند.

آقای امانی افزود که دو جنگجویان دو گروه داعش و طالبان به فرماندهی «شیر محمد غضنفر» روز پنجشنبه هفته گذشته حمله ای از پیش طراحی شده ای را بر قریه میرزاولنگ انجام دادند. به گفته ی آقای امانی، شیرمحمد غضنفر یک تن از فرماندهان محلی طالبان است که پیش تر با گروه داعش بیعت کرده بود.

وی تصریح کرد به دنبال تصرف قریه، قتل عام راه اندازی شد. بعضی از غیرنظامیان با شلیک گلوله به شهادت رسیدند و برخی دیگر را سر بریدند.

محمد نور رحمانی رئیس شورای ولایتی سرپل نیز می گوید که دست کم ۴۴ تن از ۵۰ فرد کشته شده غیرنظامیان هستند.

وی اما می گوید که این آمار ممکن است افزایش نیز یابد زیرا آمار فعلی آخرین آمار از تلفاتی بود که دریافت شده بود.

این رویداد در حالی رخ می دهد که پیش تر گزارش هایی از نبرد گروه داعش و طالبان در برخی نقاط کشور مخابره می شد. حتی این دو گروه چندین بار علیه یکدیگر اعلام جهاد نیز کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *