• انتشار: 12 ژانویه 2017
  • ساعت: 15:27
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17434
پرینت
حنیف اتمر:

طالبان به مهمانخانه والی کندهار حمله کرده و از مواد انفجاری جدیدی استفاده کردند

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور گفته است که طالبان مسئولیت حمله به مهمانخانه والی کندهار را به عهده دارد و از مواد انفجاری جدیدی در این حمله استفاده کرده است.

آقای اتمر که روز گذشته به منظور تحقیق در خصوص رویداد حمله به مهمانخانه والی کندهار وارد این شهر شد می گوید که طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده دارد.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه و ساعاتی پس از حملات مرگبار انتحاری در کابل، مهمانخانه والی کندهار در این ولایت نیز هدف حمله قرار گرفت که در آن ۱۱ تن به شمول ۵ دیپلمات امارات متحده عربی کشته شدند.

گروه طالبان گرچه مسئولیت حملات مرگبار انتحاری در کابل را به عهده گرفت، اما دست داشتن در حمله بر مهمانخانه والی کندهار را رد کرد.

آقای اتمر طی یک کنفرانس خبری گفت که طالبان از بر عهده گرفتن مسئولیت حمله به مهمانخانه والی کندهار خودداری کرده زیرا می خواهد از منفورتر شدن چهره اش میان کشورهای اسلامی نزدیک به دولت افغانستان جلوگیری کند.

او افزود که طالبان در این حمله از مواد انفجاری جدیدی استفاده کرده است.

این گفته ها در حالی از سوی آقای اتمر مطرح می گردد که پیش تر جنرال عبدالرزاق فرمانده پولیس ولایت کندهار گفته بود که سازمان استخباراتی پاکستان (آی اس آی) با همکاری شبکه حقانی مسئولیت این حمله را بر عهده دارد.

جنرال عبدالرزاق نیز در مهمانخانه والی کندهار حضور داشته اما از این حمله جان سالم بدر برده است.

براساس عکس هایی که در شبکه های مجازی منتشر شده، گفته می شود بمب در زیر چوکی جنرال عبدالرزاق جاسازی شده بود، اما او در هنگام انفجار به منظور ادای نماز بیرون رفته بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *