• انتشار: 28 فوریه 2019
  • ساعت: 17:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32760
پرینت
داکترعبدالله عبدالله:

طالبان به مذاکرات صلح نگاه تبلیغی نداشته باشند

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، از طالبان می‌خواهد از نگاه تبلیغی به مذاکرات صلح پرهیز کرده از فرصت ایجاد شده برای صلح استفاده کنند.

دکتر عبدالله که در مراسم تجلیل از نهم حوت، روز ملی نیروهای امنیتی، در کابل سخن می‌گفت، افزود: «اگر طالبان به مذاکرات صلح به عنوان مکانی برای تبلیغ نگاه کنند و برای جنگ آمادگی بگیرند، باید مسئولیت تمام حوادثی که در افغانستان اتفاق می‌افتد و در آن نیروهای امنیتی و شهروندان شهید و زخمی می‌شوند را به عهده بگیرند و در برابر ملت افغانستان و درگاه خدا پاسخگو باشند.»

دکتر عبدالله عبدالله تأکید کرد طالبان اگر در تلاش‌های صلح صادقانه عمل  نکنند و اهداف تبلیغاتی داشته باشند، برای همیشه مورد قضاوت منفی مردم قرار خواهند گرفت. افزود اجماع ملی، منطقه‌ای و جهانی برای صلح افغانستان شکل گرفته و اگر طالبان این فرصت را از دست بدهند برای همیشه در نزد مردم  افغانستان منفور باقی خواهند ماند.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افزود حکومت مجری اصلی صلح در کشور است.

داکتر عبدالله عبدالله در ادامه از مسئولین عالی‌رتبه امنیتی خواست راهکارهای کاهش تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در جنگ را بررسی و تطبیق کنند.

عدم استفاده از مکاتب و شفاخانه‌ها برای اهداف نظامی، بی‌طرفی کارمندان مؤسسات خیریه هنگام توزیع کمک‌ها و رعایت قوانین و توجه به مسائل حقوق بشری از دیگر نکاتی بود که دکتر عبدالله به آنها اشاره کرد.

رئیس اجرایی گفت: «صلح نتیجه قربانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان خواهد بود.»

داکتر عبدالله در تقدیر از فداکاری‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت آن پلیسی که فرد انتحاری را در بغل گرفت تا مانع کشته شدن ده‌ها فرد ملکی شود، تمثیل قهرمانی یک ملت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *