• انتشار: 5 فوریه 2016
  • ساعت: 11:38
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6825
پرینت
جنرال کمپبل:

“طالبان با استفاده از کاهش سربازان خارجی حملات خود را افزایش دادند”

جنرال جان کمپبل فرمانده نیروهای ناتو و سربازان آمریکایی در افغانستان روز گذشته در مقابل کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت که طالبان با استفاده از کاهش سربازان ائتلاف در افغانستان، حملات خود را افزایش داده اند.  

جنرال کمپبل گفت “معتقدم طالبان از کاهش حضور ما اطلاع کافی دارند. آنها (طالبان) پیش از این نمی توانستند تجمعاتی گسترده تشکیل دهند. اما امسال ما شاهد تجمعات و گردهم آمدن این گروه بودیم که آشکارا نشان دهنده اینست که از کاهش سربازان نیروهای ائتلاف در افغانستان استفاده کرده اند.”

وی افزود “شبکه های تروریستی در افغانستان مانند حقانی، القاعده و لشکر طیبه همگی با هم یکجا شده اند. گروه داعش و برخی اعضای باقیمانده گروه القاعده به سربازان امریکایی در افغانستان حمله کردند و تصمیم دارند که به حملات خود ادامه دهند. و طالبان نیز از این حملات حمایت می کند.”

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان با اطمینان کامل گفت که می توان طالبان را شکست داد.

آقای کمپیل گفت طالبان را می توان شکست داد، اما آنها تبلیغات گسترده ای دارند و عملیات های اطلاعاتی آنها به خوبی توانسته برخی نیروهای امنیتی افغانستان را متقاعد سازند که طالبان شکست نمی خورند.

وی اما علاوه کرد “طالبان را می توان شکست داد. تنها نقطه قوتی که طالبان داشتند این بود که غیرمستقیم به نیروهای امنیتی حمله می کردند و با حمله به غیرنظامیان و افراد بی گناه ترس را میان عامه مردم گسترش می دادند.”

جنرال جان کمپبل اشاره کرد که اما نیروهای امنیتی افغانستان در مقابل این گونه حملات طالبان همانند دیگر ارتش های حرفه ای دنیا مجبور به رعایت قوانین جنگی هستند و باید مراقب غیرنظامیان باشند و مطابق با قوانین در تمامی عملیات های خود عمل کنند. در صورتی که طالبان هیچ ترحمی به مردم افغانستان در حملات خود نشان نمی دهند.

وی همچنین تصریح کرد که اگر وضعیت امنیتی در افغانستان بهبود نیابد، آمریکا حضورش را افزایش خواهد داد.

جان کمپبل گفت “بر اساس تجربیاتی که در سال ۲۰۱۵ کسب کرده ایم، پیشنهادات خود را برای منطبق سازی ظرفیت مورد نیاز در افغانستان ارائه کرده ام. ۵۵۰۰ سرباز عمدتا بر روی عملیات ضد تروریسم متمرکز است. اگر نیروهای امنیتی افغانستان پیشرفتی نکنند، ما مجبوریم تغییراتی در این تعداد بیاوریم.”

وی افزود “تصمیم دارم که ۹۸۰۰ سرباز فعلی را قبل از آنکه به ۵۵۰۰ سرباز کاهش دهیم تا زمانی که نیاز باشد در افغانستان حفظ کنم.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *