• انتشار: 26 فوریه 2018
  • ساعت: 22:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26758
پرینت

طالبان بار دیگر خواهان گفتگو با آمریکا برای خاتمه جنگ افغانستان شدند

شورشیان طالبان بار دیگر امروز (دوشنبه) از ایالات متحده آمریکا خواستند تا پروسه گفتگوها با این گروه را به منظور خاتمه بخشیدن به جنگ ۱۷ ساله افغانستان آغاز کند.

گروه طالبان امروز (دوشنبه) و تنها دو روز قبل از برگزاری نشست پروسه کابل که با اشتراک سران کشورهای منطقه به منظور بررسی راه های ممکن برای خاتمه بخشیدن به جنگ افغانستان برگزار می گردد، در بیانیه ای نوشته است که این گروه خواهان گفتگوهای مسالمت آمیز می باشد.

در بیانیه طالبان آمده است: «دفتر سیاسی امارت اسلامی افغانستان از مقامات آمریکایی می خواهد تا گفتگوهای مستقیمی را با این دفتر در خصوص گتفگوهای مسالمت آمیز آغاز کند.»

همچنین در بیانیه آمده است که راه حل بن بست افغانستان مشروط به پذیرش خواسته های مشروع مردم افغانستان از سوی آمریکا می باشد، و نگرانی های خود را با دفتر طالبان مطرح کند.

این گروه در حالی این بیانیه را امروز صادر می کند، که تقریبا دو هفته پیش نیز در نامه ای سرگشاده به مردم آمریکا خواهان برگزاری گفتگوهایی مسالمت آمیز برای خاتمه جنگ افغانستان شده بود.

این در حالیست که آمریکا چندی پیش با اعلام استراتژی جدیدی برای افغانستان خبر از افزایش عملیات نظامی علیه گروه های مسلح در افغانستان داد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *