• انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۱:۲۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15258
پرینت

طالبان انتقام حمله هوایی نیروهای ناتو در کندز را از آلمان گرفت

مقامات محلی در ولایت بلخ می گویند که یک مهاجم انتحاری موتر مملو از مواد انفجاری اش را در مقابل کنسولگری آلمان در شهر مزارشریف منفجر کرد.

به گفته این مقامات، در این رویداد دست کم ۳۰ تن زخمی شدند که ۱۷ تن از زخمیان کودکان می باشند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و آن را اقدامی تلافی جویانه برای حمله هوایی ناتو در کندز عنوان کرده است.

منیر فرهاد سخنگوی والی بلخ به خبرنگاران گفت که یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه طالبان موتر مملو از مواد انفجاری اش را به دیوار کنسولگری آلمان در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ زد.

طالبان در بیانیه ای مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و افزوده که این حمله بخاطر تلافی حمله هوایی نیروهای ناتو در قریه «بزقندهاری» ولایت کندز صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که چند روز پیش در پی یک حمله هوایی نیروهای خارجی بر قریه بزقندهاری ولایت کندز، ۳۳ غیرنظامی به شمول ۱۷ کودک جانشان را از دست دادند.

در این رویداد همچنین بیش از ۳۰ تن از مقامات ارشد طالبان که مسئولیت رهبری جنگ کندز را به عهده داشتند نیز کشته شدند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع پس از این حادثه گفته بود که طالبان عمدا جلساتشان را در خانه هایشان برگزار می کنند و در واقع یک سپر انسانی برای خود می سازند.

وی گفت آنها با قرار دادن غیرنظامیان به عنوان سپر دفاعی، در واقع به دنبال بهانه ای هستند، که اگر دولت به آنها حمله کرد، بگویند که نیروهای دولتی غیرنظامیان را هدف قرار داده است.

در این رویداد دو تن از فرماندان مشهور طالبان به نام های ملا تقی و احمدیار به هلاکت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *