• انتشار: ۱۶ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۵۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9260
پرینت

ضرب الاجل پایان یافت/هفته آینده منتظر تظاهرات میلیونی باشید

شورای عالی مردمی برای دادخواهی انتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت از مسیر بامیان- میدان وردک امروز پنجشنبه در یک نشست خبری اظهار کرد که ضرب الاجل پایان یافت و هفته آینده تظاهرات بزرگی راه اندازی خواهد شد.

 

این شورا روز دوشنبه در یک نشست خبری در انتقاد به تغییر مسیر انتقال برق بامیان به سالنگ در جلسه روز شنبه کابینه برای دولت تا امروز ضرب الاجل تعیین کرد و خواهان پس گرفتن تصمیم از دولت شدند.

اما دولت به خصوص نهادهای برق رسانی در این هفته چندین نشست خبری دایر کردند و گفتند که انتقال مسیر از بامیان- میدان وردگ ممکن نیست.

قبل از این شرکت فیشنر المانی که ماستر پلان برق کشور را تهیه می کند در تحقیق که انجام داده بود، اظهار کرده که مسیر بامیان بهترین گزینه برای این خط برق است.

امروز پنجشنبه، شورای عالی مردمی برای دادخواهی انتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت از مسیر بامیان- میدان وردک با صدور قطعنامه ای اقدام و نشست های خبری مقام های دولتی را “لجوجانه” و “نفاق افکنانه” خواندند و شدیدا محکوم کردند.

آنان خطاب به دولت هشدار دادند که پیامدهای این تصمیم هر چه باشد به دوش حکومت خواهد بود و اظهار کردند که در هفته اینده مقدمات یک دادخواهی بزرگ برگزار خواهد شد.

اعضای این شورا در قطعنامه ذکر کرد که که همه به عنوان یک مشت واحد در مقابل این تصمیم می ایستیم و جای هیچ گونه تردید و سازش وجود ندارد.

شورا در قطعنامه خود گفت از تمام مردم عدالت خواه افغانستان در داخل و خارج از کشور می خواهیم که آماده یک تظاهرات میلیونی دیگر باشند، تاباشد که بار دیگر سرک های پایتخت و ولایات و کشور و پایتخت های کشورهای کمک کننده به افغانستان در زیر پای شما بلرزد و صدای عدالت خواهی شما این بار باید پرده های گوش کر مقامات را باز کند و چشم جامعه جهانی و کشورهای کمک کننده را بر روی واقعیت های کشور بگشاید.

آنان تاکید کردند تا دستیابی به هدف و تطبیق ماستر پلان اصلی ایستاد خواهند کرد و تا هرجایی که لازم باشد به پیش خواهند رفت.

در اخیر گفتند که تاریخ این تظاهرات های بزرگ و میلیونی و اقدامات لازم بعدی در هفته آینده طی یک گردهمایی بزرگ به شما اعلام خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *