• انتشار: ۲ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۳۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32548
پرینت
در دیدار جنرال دوستم با خلیل‌زاد مطرح شد

صلح به اعتمادسازی داخل نظام و اجماع ملی نیاز دارد

در دیدار جنرال دوستم، معاون اول رئیس جمهور، با زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان، که شب گذشته صورت گرفت در مورد پروسه‌ی صلح، راه اندازی جرگه‌ی مشورتی صلح و انتخابات ریاست جمهوری آینده در افغانستان، بحث و تبادل نظر شد.

در این دیدار هردو‌ جانب ‌بر ضرورت تشکیل اجماع ملی برای پیروزی مذاکرات صلح، انجام مشوره‌های لازم روی ترتیب اجندا و تعیین اهداف برای موفقیت جرگه‌ی مشورتی صلح، و همچنان حیاتی بودن تأمین شفافیت انتخابات آینده، برای کامیابی فرهنگ مردم سالاری در افغانستان تاکید نمودند.

 معاون اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان ختم جنگ چهل ساله از طریق مذاکرات صلح همه شمول بین‌الافغانی، تأمین صلح سراسری پایدار با حفظ دست آوردهای هفده سال گذشته در افغانستان را از آرزوهای بزرگ مردم افغانستان دانست و افزود ‌برای رسیدن به این اهداف، مردم افغانستان قبل از هر چیز به اعتماد‌سازی داخل نظام و اجماع ملی در سطح کشور ضرورت دارد.

جنرال دوستم خاطر نشان کرد که ‌چنین اجماعی می‌تواند از طریق تفاهم بین عناصر اصلی جامعه افغانستان بشمول حکومت، احزاب سیاسی، اقوام با هم برادر، اقشار و افکار مختلف مطرح بشمول زنان و‌جوانان، شکل گیرد.

رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان از تلاشهای آقای خلیلزاد و هیأت همراه‌شان در راستای فراهم نمودن زمینه‌ها برای انجام مذاکرات صلح با طالبان و تعهدات ایالات متحده امریکا برای ختم جنگ و تأمین ثبات پایدار در افغانستان قدردانی نمود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *