• انتشار: 24 آگوست 2019
  • ساعت: 13:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37024
پرینت
محمد محقق:

صلح افغانستان در شاخ آهو قرار دارد/ تیم صلح و اعتدال به صلح اولویت می داد

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و معاون دوم تیم صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر، می گوید به این دلیل از تیم صلح و اعتدال جدا شد که این تیم به صلح اولویت می داد.

محقق بعد از ظهر روز گذشته(۱سنبله) در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد از تیم صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر جدا شده و به تیم ثبات و همگرایی پیوسته است.

وی خاطرنشان کرد: “مردم  از فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی به جان رسیده‌اند و آقای غنی قباحت دروغ است و باعث بی‌عزتی افغانستان است”.

او افزود فیس‌بوک‌های کارمندان دولت از سوی حکومت تعقیب می‌شود و اگر کارمندان نهادهای دولتی، کدام پست انتقادی از حکومت داشته باشند، از کار اخراج می‌شوند.

محقق تاکید کرد: “صلح افغانستان در شاخ آهو قرار دارد و گاهی امریکا پشیمان می‌شود و گاهی گروه طالبان؛ به همین دلیل او به انتخابات اولویت داده است.”

در همین حال، کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح و از متحدین تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی نیز در این نشست گفت، شرایط کشور تغییر را ایجاب می‌کند؛ مردم به ستوه آمده و همه اقشار جامعه از وضعیت کنونی ناراضی اند.

او خاطرنشان کرد: “اگر بخواهیم پنج سال جنگ را تحمل کنیم، باید شرایط کنونی را قبول کنیم.”

به گفته خلیلی، ادارات محلی با تمام امکانات دولتی بالای مردم فشار وارد کرده‌اند که از یک جریان خاص حمایت کنند.

رییس شورای عالی صلح تاکید کرد: “انتخابات هیچ‌گونه منافاتی با گفتگوهای صلح ندارد، اگر مردم افغانستان صلح می‌خواهند، باید وضعیت موجود کشور را تغییر دهند”.

در همین حال عبدالله عبدالله، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با استقبال از پیوستن محمد محقق به تیم خود گفت که از همان آغاز فروپاشی تیم صلح و اعتدال، چشم خود را به محقق دوخته بود.

محقق پس از تعلیق کارزارهای انتخاباتی به دلایل برخی اختلاف‌ها میان تیم صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر، از این تیم جدا شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *