• انتشار: ۳ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۰۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30034
پرینت

شکایت فرمانده پلیس فراه از کمبود امکانات و تجهیزات نظامی

فرمانده پلیس فراه گفت: وزارت داخله باید هرچه زودتر تجهیزات کافی و سلاح‌های پیشرفته نظامی را برای مقابله با گروه های تروریستی در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند.

به گزارش رها، «جنرال فضل احمد شیرزاد» فرمانده پلیس فراه گفته است کافی نبودن امکانات نظامی و عدم دسترسی به سلاح های مدرن در برابر گروه های تروریستی سبب نگرانی مقامهای امنیتی در این ولایت شده است.
وی در مصاحبه سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفته است: برای پلیس تنها در حد اجرای قانون در شهر و برای پیشگیری از جرائم جنائی سلاح و تجهیزات جنگی توزیع شده است.
شیرزاد گفت: این در حالی است که طالبان پاسگاه‌های امنیتی را توسط سلاح های پیشرفته لیزری، دوربین دید در شب بین و توپ های دوربرد سنگین هدف قرار می‌دهند.
فرمانده پلیس فراه گفت: وزارت داخله باید هرچه زودتر تجهیزات کافی و سلاح‌های پیشرفته نظامی را برای مقابله با گروه های تروریستی در اختیار نیروهای امنیتی فراه قرار دهند.
از سوی دیگر «داد الله قانع» عضو شورای ولایتی فراه نیز همواره از نبود امکانات نظامی نیروهای امنیتی فراه در برابر گروه های تروریستی ابراز نگرانی کرده و گفت: دولت باید جهت کاهش تلفات نظامیان در برابر گروه‌های تبهکار و تروریستی در این ولایت دست به کار شود و تجهیزات کافی را در اختیار نیروهای امنیتی در این ولایت قرار دهد.
فراه یکی از ولایات نا امن افغانستان است که طالبان نفوذ زیادی در این ولایت دارند؛ صمد صالحی؛ یک عضو شورای ولایتی فراه گفته است که طالبان بر ۶۰ درصد این ولایت تسلط دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *