• انتشار: 5 جولای 2016
  • ساعت: 00:30
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10570
پرینت
ایران:

“جنگجویان داعش ۶۰۰ هزار یورو برای بمبگذاری در تهران گرفته بودند”

جنگجویان وابسته به گروه تروریستی داعش ۶۰۰ هزار یورو دریافت کرده بودند تا بمبگذاری هایی را در ۵۰ نقطه مختلف شهر تهران پایتخت و چندین شهر دیگر ایران راه اندازی کنند.

براساس فیلم مستندی که از شبکه ملی ایران امروز دوشنبه منشتر شد، آمده است که جنگجویان وابسته به گروه تروریستی داعش اخیرا در نظر داشته اند تا حملاتی را علیه این کشور راه اندازی کنند.

تقریبا دو هفته پیش مقامات دستگاه امنیتی ایران گفتند که نیروهای امنیتی این کشور موفق به خنثی سازی یک حمله بزرگ تروریستان شدند، و ۱۰ تروریست که تصمیم به اجرایی ساختن این حمله را داشتند نیز توسط این نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

همچنین مقامات امنیتی ایران گفتند که تقریبا ۱۰۰ کیلوگرم مواد منفجره که قرار بود در حملات انتحاری، انفجاری و یا موترهای بمب گذاری شده توسط این تروریستان استفاده گردد توسط این نیروها کشف و ضبط گردید.

مستند ۱۵ دقیقه ای که امروز منتشر شد همچنین مصاحبه با دو تن از این تروریستان را به تصویر کشید که جزئیات عملیات طرح ریزی شده شان را توضیح می دادند.

در این مستند همچنین یک کمره مخفی اعضای این گروه تروریستی را به تصویر کشید که در حال خرید و انتقال مواد کمیایی/شیمایی و برخی مواد دست ساز بودند که برای ساخت مواد منفجره مورد استفاده قرار می گیرد.

در پایان این مستند نیز، نیروهای امنیتی این کشور به تصویر کشیده شد که در حالیکه صورت هایشان پوشیده شده بودند وارد منزلی شده و چندین مظنون را دستگیر کردند.

راوی این فیلم مستند نیز گفت که تحقیقات در خصوص این طرح حمله همچنان ادامه دارد.

تقریبا دو ماه پیش نیز مقامات امنیتی این کشور اعلام کرده بودند که چندین جنگجوی وابسته به گروه تروریستی داعش را در نقاط غربی و شرقی ایران دستگیر کرده اند و همچنین بیش از ۵۰ تن دیگر را که به طرفداری از این گروه تروریستی در فضای مجازی و انترنت مشغول بودند را دستگیر کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *