• انتشار: 9 اکتبر 2016
  • ساعت: 20:16
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14159
پرینت

شورشیان مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۸ کشته و زخمی دادند

شورشیان مسلح در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور متحمل تلفات سنگینی شدند، به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۸ کشته و زخمی دادند.

وزارت دفاع ملی امروز (یکشنبه) در خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی عملیات گسترده ای را علیه شورشیان مسلح در نقاط مختلف کشور طی ۲۴ ساعت گذشته راه اندازی کرده اند که در نتیجه این عملیات ها، تا قبل از ظهر امروز، مجموع ۱۷۸ شورشی کشته شده و ۱۰۰ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات این عملیات های تازه را به شرح زیر اعلام کرده است:

این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در ولسوالی پشت رود ولایت فراه راه اندازی شد، ۴۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲۱ تن دیگرشان زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولایت کندز صورت گرفت، ۵۹ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۳۷ تن دیگرشان زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی های ده بالا و نازیان ولایت ننگرهار نیز، ۳۴ تن از جنگجویان گروه داعش کشته شدند. در مربوطات شاهراه کندهار-ترینکوت ارزگان نیز ۱۶ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیده و ۲۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای دفاعی و امنیتی در مربوطات ولسوالی نادعلی ولایت هلمند ۱۲ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۶ تن دیگرشان زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی های اندر و مقر ولایت غزنی نیز، ۸ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی های ارگون ولایت پکتیکا، شاه ولیکوت ولایت کندهار، شاه جوی ولایت زابل و شیندند ولایت هرات، ۶ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۶ تن دیگر زخمی و ۵ فرد مشکوک دستگیر شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان که مسئولیت اصلی ناامنی ها و درگیری ها در کشور به عهده دارد در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۸ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *