• انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۱۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11048
پرینت

شورشیان طالبان می گویند که فشار حملاتشان را از این پس شدت می دهند

شورشیان طالبان امروز سه شنبه گفتند که فشار حملاتشان را به نیروهای خارجی و داخلی افغانستان شدت می دهند و خبرهای منشتره مبنی بر ضعیف شدنشان را پس از تغییر رهبری رد می کنند.

 

شورشیان طالبان در پاسخ به تصمیم تازه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر حضور ۸۴۰۰ سرباز آمریکایی در طول سال ۲۰۱۷ در افغانستان این موضوع را اعلام کرده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است که شمار عملیات طالبان در ماه مبارک رمضان کاهش یافت، زیرا در این ماه مسلمانان در طول ساعات روز روزه دارند و این به صورت طبیعی از حجم عملیات ها می کاهد.

وی افزوده است “اما فرماندهان غاصب آمریکایی و دست نشانده های آنان در دولت کابل این را به منزله ضعف ما و یا اختلافات در سطح رهبری ما قلمداد کرده اند.”

لازم به ذکر است که پس از سپری شدن ماه مبارک رمضان تمام شدن ایام سعید عید فطر، شورشیان طالبان حملاتشان را به برخی ولسوالی های شدت داده اند و در برخی موارد ادعا کرده اند که دو و یا سه ولسوالی را به کنترول خود درآورده اند.

این در حالیست که دولت افغانستان و مقامات ناتو در افغانستان گفته اند که نیروهای دولتی پس از اینکه فرماندهان آمریکایی اجازه حمله به طالبان را کسب کرده اند پیشرفت خوبی داشته اند و در موضع حمله در مقابل طالبان قرار دارند.

مقامات دولتی و ناتو در افغانستان همچنین می گویند که پس از کشته شدن ملا اختر محمد منصور درحمله یک هواپیمای بی سرنشین آمریکایی ها، اختلافات در سطح رهبری طالبان بار دیگر دامن گیر این شورشیان شده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *