• انتشار: 31 جولای 2017
  • ساعت: 15:25
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23044
پرینت
وزارت دفاع:

شورشیان طالبان در ولایت شمالی کشور متحمل تلفات سنگین شده اند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی از چند روز پیش بدین سو عملیات های پاکسازی در ولایات شمالی کشور راه اندازی کرده اند که در نتیجه این عملیات ها، شورشیان طالبان متحمل تلفات شده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی از چند روز پیش بدین سو عملیات های پاکسازی متعددی را در ولایات بغلان، کندز، فاریاب و بدخشان راه اندازی کرده اند که این عملیات ها هم اکنون با موفقیت پیش می روند، و ضربه سنگینی به شورشیان طالبان وارد شده و آنان از مناطق گریخته اند.

براساس خبرنامه، طی ده روز گذشته طی عملیات هایی که در مربوطات ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان صورت گرفته، ضربات سنگینی به این شورشیان وارد شده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته و در نتیجه عملیات های مشترک تعرضی، پاکسازی و هوایی در مناطق نوآباد، عربان، زدران، فقیرخیل کورچنار، حسین خیل و قیصر خیل ولسولی بغلان مرکزی، ۶ موضع سربسته دشمن منهدم گردید، ۱۵ شورشی طالبان کشته شده و ۱۶ تن دیگرشان زخمی شدند. اجساد این شورشیان همچنان در میدان نبرد باقی مانده است.

طی این عملیات ها، یک میل کلاشینکوف، ۲ قبضه راکت ، ۲۱ فیر مرمی راکت ، ۹ فیر مرمی ۸۲ ملی متری، ۱۴ حلقه ماین مختلف النوع ، ۳ عراده موتر سایکل و مقداری تجهیزات جنگی دیگر بدست نیرو های شامل عملیات افتاده است .

به همین ترتیب، در ولسوالی های دولت آباد و غورماچ ولایت فاریاب نیز ۱۰ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۵ تن دیگر زخمی و یک تن توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. این علمیات ها در مناطق جرقلعه، غریبه، بازارقلعه، توپخانه پل دولت آباد و کهنه بازار این دو ولسوالی انجام شدند.

در یک حمله هوائی درمناطق چکش و حق نظر ولسوالی آقچه ولایت جوزجان نیز ۱۲ تن از شورشیان طالب هلاک و ۸ تن دیگر زخمی گردیدند.

تاکنون طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی نیز در خبرنامه اش جزئیاتی در خصوص تلفات و یا خسارات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها ارائه نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *