• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۲۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23310
پرینت

شورشیان ده‌ها تن را در سرپل تیرباران کردند و عده ای را نیز گروگان گرفتند

مقام های دولتی در ولایت سرپل می گویند که شورشیان در ۴۸ گذشته به منطقه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل حمله کردند و ده ها تن را تیرباران کردند و عده ای را نیز با خود بردند.

دفتر مطبوعاتی ولایت سرپل با نشر خبرنامه ای گفته است که این منطقه نیز به دست شورشیان افتاده است.

به نقل از خبرنامه ی این نهاد، مقام های دولتی سرپل با شروع درگیری، درخواست نیروی کمکی از مرکز را کردند اما نیروی زمینی و هوایی به این منطقه نرسید و شورشیان موفق به تصرف میرزا اولنگ شدند.

دفتر مطبوعاتی ولایت سرپل می گوید که در این درگیری ها ۷ پولیس محلی به شمول یک سرباز اردوی ملی شهید شده، چهار تن زخمی و همچنان یک فرد ملکی همراه با یک زن در حین فرار از منطقه از سوی شورشیان تیرباران شده اند.

قوای مسلح نیز موفق شده اند که ۲۰ شورشی را به هلاکت رساند و ۱۰ تن دیگرشان را که دو فرمانده این گروه نیز هستند زخمی کند.

به نقل از خبرنامه، تعداد زیادی از مردم شبانگاه بسوی مرکز ولسوالی صیاد متواری شدند که با هدایت و مدیریت مقام ولایت و جانفشانی های نیروی امنیتی محل، تعدادی از وسایط دولتی و ملکی، ازمرکز ولایت عازم منطقه شدند تا مردم متواری شده محل را انتقال دهند که این روند تا سحرگاهان ادامه داشت و اکثریت مردم از منطقه نجات داده شدند.

قرار اطلاعات اوپراتیفی تروریستان با تصرف منطقه میرزاولنگ و با ورود به منطقه، تعدادی از مردم محل را که آمارشان تاهنوز دقیق نیست تیرباران نموده، تعدادی را به جای نامعلومی انتقال داده و همچنان منابر را به آتش کشیده اند.

در حال حاضر نبرد به شکل پراکنده میان نیروی امنیتی و شورشیان ادامه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *