• انتشار: ۲۵ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12325
پرینت

شورشیان تلفات سنگینی متحمل شدند/ بیش از ۱۵۰ تن کشته و زخمی شدند

شورشیان مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور متحمل تلفات سنگینی شدند، بطوری که در این مدت بیش از ۱۵۰ تن از این شورشیان کشته و یا زخمی شده اند.

نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان مسلح در ۱۷ ولایت کشور راه اندازی کردند که در پی این عملیات ها، ۷۵ تن از شورشیان مسلح کشته شده و ۸۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای که از عملیات روزانه نیروهای امنیتی خبر می دهد نوشت، نیروهای امنیتی عملیات های گسترده ای علیه شورشیان طی ۲۴ ساعت گذشته در ولایات ننگرهار، نورستان، لوگر، غزنی، پکتیا، پکتیکا، خوست، کندهار ، فراه، غور، بلخ، فاریاب، سرپل، بغلان، تخار، کندز و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۷۵ شورشی مسلح کشته شده، ۸۴ تن زخمی و ۲ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در کلیه عملیات ها نیروی هوایی و نیروی توپچی نیز نیروهای امنیتی را حمایت می کردند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی وانت وایگل ولایت نورستان راه اندازی شد، ۲۷ تن از شورشیان طالبان به شمول دو دختر جوان با واسکت انتحاری کشته شده و ۳۱ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی ده بالا ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۱۹ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس نیز، ۱۵ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی چمکنی ولایت پکتیا نیز ۴ تن از شورشیان کشته شده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی های چمتال ولایت بلخ، پشت رود ولایت فراه، شاه ولی کوت ولایت کندهار، خوشامند ولایت پکتیکا، مرکز ولایت لوگر و مرکز ولایت غزنی، ۱۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۹ تن دیگرشان به شمول یک فرمانده محلی آنان به نام ملا سیداگل زخمی و ۲ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۱۱ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *