• انتشار: ۸ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۳:۳۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24704
پرینت

شورای امنیت پاکستان وعده کمک برای پیشبرد صلح افغانستان داد

شورای امنیت ملی پاکستان ضمن حمایت از پروسه صلح به رهبری افغانستان، وعده سپرد تا به پیشبرد صلح در افغانستان کمک همه جانبه کند.

جلسه شورای امنیت ملی پاکستان که به ریاست شاهد خاقان عباسی نخست وزیر این کشور برگزار شد ضمن حمایت از پروسه صلح به رهبری افغانستان، وعده سپرد تا به پیشبرد صلح در افغانستان کمک همه جانبه نماید.

این شورا همچنین اعلام کرد که اسلام آباد در خصوص استراتژی جدید ایالات متحده برای جنوب آسیا بررسی های بیشتر می کند.

دفتر مطبوعاتی نخست وزیر پاکستان با انتشار بیانیه ای نوشت که در پایان جلسه این طور فیصله شد که مسئله صلح افغانستان و کشمیر از اولویت های بالایی در سیاست خارجی پاکستان برخوردار می باشند.

در خصوص مسئله صلح افغانستان، تمامی اعضای جلسه شورای امنیت این کشور توافق بر این کردند که اسلام آباد آماده است تا با افغانستان بر سر مسئله مدیریت مرزی و عودت مهاجرین افغان همکاری نماید.

این بیانیه در حالی از سوی شورای امنیت ملی پاکستان منتشر می گردد و در آن از بررسی های بیشتر این کشور در خصوص استراتژی جدید آمریکا برای جنوب آسیا خبر می دهد، که پیش تر این کشور مخالفت شدیدی با این استراتژی کرده بود؛ بویژه آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صراحتا از پاکستان انتقاد کرده بود که به گروه های تروریستی پناهگاه می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *